Wybierz

Happy Week

25 LAT B.P. DOLOMITY TOUR W DOLOMITACH WŁOSKICH

Biuro Turystyczne Dolomity Tour powstało w 1995 roku i do dzisiaj promuje najpiękniejszą dziedzinę sportów zimowych uprawianie narciarstwa.  Założycielami byli Włodek Kasprzyk, Władysława Jura i Maciek Jura.

Lata 90 i początek XXI wieku były szalone, na narty jeździli „ pasjonaci narciarstwa” z bardzo różnym i dziwnym sprzętem, który w obecnych czasach nadawałby się do muzeum. Dolomity włoskie w Polsce były bardzo mało znane i nie istniało pojęcie „ masowego uprawiania narciarstwa za granicą”.

Pierwszą miejscowością narciarską w Dolomitach wschodnich e Regionie Veneto było Falcade. Z tej malutkiej wsi ruszyliśmy na trasy narciarskie wspaniałego ośrodka narciarskiego Tre Valli ( Falcade – San Pellegrino- Alpe Lusia), poznaliśmy Sella Rondę, szlak Strzelców Alpejskich, ośrodek narciarski Civetta .

Byliśmy pierwszą firmą ,która autokarami przywoziła narciarzy z Polski i regularnie od 25 lat kontynuuje swoją działalność.


Dolomity Tour

Powoli rozszerzaliśmy naszą działalność, obecnie jeździmy na nartach w Andalo, Pinzolo, Madonna Di CampiglioTonale i Ponte Di Legno, w Val di Sole i w Dolomitach Brenta.  W Dolomitach wschodnich polecamy narciarzom Kronplatz, ośrodki narciarskie w Górnej Adydze, San Martino di Castrozza, Alleghe, wszystkie kurorty przy Sella Rondzie, Val Di Fassa itd.

Mamy 4 Szkoły Narciarskie  „ Dolomity Tour” w Andalo, Falcade, San Martino di Castrozza i Pinzolo.

Mamy wielu przyjaciół w Dolomitach, współpracujemy z włoskimi szkołami narciarstwa w Andalo, Pinzolo, San Martino i w Falcade.

Zawsze walczyliśmy o dobre imię naszych polskich instruktorów, którzy włożyli ogrom pracy w nauczanie jazdy na  nartach polskich dzieci w Dolomitach. I za to im dziękujemy! 

Od wielu lat pracują z nami najlepsi instruktorzy, należy tu wymienić Leśniakiewicza  Andrzeja (Jędrusia), który w sezonie 2019 zdobył I miejsce  i jest zwycięzcą  w slalomie gigancie Bomber Experienze na Paganelli w Andalo w Dolomitach włoskich,  slalomu organizowanego przez Bode Millera w dniu 02.02.2019. Absolutny sukces, jeszcze żaden Polak nie wygrał tego slalomu. Czas Bode Millera 22,71, czas Jędrusia 23,71. !!!

Nasz kolega instruktor Zbigniew Czapura, w sezonie 2019, został Mistrzem Polski Instruktorów Narciarstwa  SITN w slalomie gigancie i Mistrzem Polski Instruktorów Narciarstwa SITN w Dwuboju.

Nasi Instruktorzy narciarstwa i trenerzy dyscypliny  narciarstwa są członkami SITN i PZN. Posiadają najwyższe uprawnienia i licencje. Pracują we Włoszech legalnie, spełniają wszystkie wymogi określone obowiązującym prawem w Polsce i we Włoszech.

Przetrzymaliśmy wszystkie zmiany prawne, fiskalne, i urzędowe.  Ale uparcie trwaliśmy przy naszych marzeniach , zawsze chcieliśmy pokazywać naszym klientom piękno i naturę, jedyne na świecie góry, które są Światowym Dziedzictwem Ludzkości ( UNESCO).

Dziękujemy naszym klientom za zaufanie, cierpliwość i dobre słowo. Za to, że od wielu lat są z nami  i przetrwali z nami szalone i wspaniałe lata na pięknych trasach Dolomitów!