Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Civetta


Civetta

Civetta ośrodek narciarski

Szczyt : Civetta
Alleghe, Pescula, Palafavera, Pecol, Zoldo, Selva di Cadore  to 23 wyciągi i 80 km tras o różnorodnej skali trudności na wysokości od  979 – 2100 m n.p.m. Ośrodek narciarski  Civetta należy do Dolomiti Superski. Wszystkie trasy położone  panoramicznie, przepiękne widoki dolomitowych szczytów wzbudzają  zachwyt i podziwienie.  Popularnością cieszy się oświetlona trasa w Palafavera otwarta do późnych godzin nocnych, wszystkie trasy są naśnieżane. Civetta należy do jednych z najładniejszych karuzeli narciarskich w Dolomitach.

Wielką narciarską atrakcją  jest Szlak Wielkiej Wojny, trasy wytyczone z Alleghe do Malga Ciapela przez przełęcz Falzarego.

Z Alleghe jest blisko na  Sella Ronda, skibusy kursują do Malga Ciapela gdzie jest wyciąg początkowy na  cztery najsłynniejsze w Europie przełęcze: - Passo Pordoi- Passo Campolongo- Passo Gardena- Passo Sella czyli okrążenie na nartach masywu Sella i przełęczy- 65,3 km na wysokości od 1 465 m do 23 00 m n.p.m., tylko dla sprawnych narciarzy. Cała Sella Ronda to 480 km tras. Na Sella Ronda wjeżdża się kolejką z Malga Ciapela.

Marmolada lodowiec:  wjazd kolejką linową z Malga Ciapela , trasa zaczyna się na wysokości 3342 m, częściowo czarna i czerwona dochodzi do Passo Pordoi, Naśnieżana, ale trudna ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne na tych wysokościach. Nowe kolejki Arabba – Portavescovo, Serauta – Punta Rocca. Wszystkie trasy naśnieżane i świetnie utrzymane. Polecamy wytrawnym narciarzom ze względu na częste zmiany warunków pogodowych.  

Miejscowości:

Alleghe (979 m n.p.m.) 
to mała, spokojna miejscowość pod wyciągami.
Popularny narciarski kurort nad malowniczym jeziorem u stóp masywu Civetta (3200 m n.p.m.). Malutkie spokojne, urocze miasteczko połączone trasami narciarskimi z ośrodkami narciarskimi Selva di Cadore, Palafavera, Val di Zoldo i przez przełęcz Falzarego ( 2105 m) z trasami Sella Ronda. Ta okrężna trasa narciarska została nazwana Szlakiem Wielkiej Wojny i jest konkurencją dla Sella Rondy. Średnia wysokość szczytów wynosi 2400 m n.p.m., przy sprzyjającej pogodzie trasę można przejechać w ciągu 6 godzin, w biurze Ski Passów należy się upewnić o warunkach pogodowych na szlaku. Połączenie  skibusem z Falcade (15 km) i Malga Ciapela (10 km) – bezpłatnie. Na Marmoladę można się dostać w ciągu 20 minut skibusem , polecamy wszystkim narciarzom.
Marmolada, Sella Ronda,Falcade

Malga Ciapela (1446  m n.p.m..)
to nie jest miasteczko tylko maleńka miejscowość u stóp lodowca Marmolada w sercu Dolomitów. Dwie rezydencje z apartamentami, hotele, dwa sklepy spożywcze, pizzeria, wyciąg na Sella Ronda i kolejka linowa na Marmoladę !!! Rewelacyjne miejsce na narty; mekka narciarzy. Bezpośredni dostęp ( kolejką) na szczyt Punta Rocca ( 3270 m) i 12 km trasę " La Bellunese". Skibus do Alleghe i Falcade bezpłatny.

Nocna wyprawa z pochodniami wąwozem Sottoguda.
Instruktorzy szkółki narciarskiej w Malga Ciapela, w okresie zimowym, organizują nocną wyprawę do wąwozu Sottoguda, wyrusza się z Malga Ciapela ( ze szkółki narciarskiej) o godzinie 21.30 a powrót jest około godziny 24. Wędrówka niesamowitym wąwozem nocą z pochodniami dostarcza emocjonujących wrażeń. Poczęstunek winem i dobry humor będą niezapomnianym wrażeniem. Zapisy w szkółce narciarskiej w Malga Ciapela w każdy czwartek w sezonie zimowym.

Zoldo Alto ( 1400 m n.p.m.)

maleńka miejscowość w Dolinie Zoldana otoczona szczytami gór i pięknymi lasami. Wchodzi w skład Ośrodka Narciarskiego   Civetta . jest połączona wyciągami z miejscowością Alleghe i Selva Di Cadore. W Zoldo jest 30 km tras, w tym 2 bardzo trudne, 7 średnich, 5 łatwych, trasy są na wysokościach 1370 m ( Pecol) i dochodzą do ok 2000 m n.p.m. W Zoldo jest bardzo popularna nocna trasa. W miejscowości jest kościółek, parę sklepów, bary, hotele i rezydencje z apartamentami. Przy wyciagu Cristelin jest nowy atrakcyjny Snow Park.

Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 44

Trasy łatwe: 22

Trasy średnie: 19

Trasy trudne: 3

Długość tras narciarskich: 80km

Wysokość: 979 – 2100 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka


Hotele Civetta

Hotel Valgranda

Gwiazdki4

Civetta

Pięknie urządzony i bardzo klimatyczny Hotel Valgranda jest usytuowany w samym sercu Dolomitów. Jest on wspaniałym punktem wypadowym na zimowy wypoczynek, gwarantuje swoim gościom niezapomniane wspomnienia w otoczeniu naturalnego środowiska. Wyciąg znajduje się w odległości  500 m od hotelu i jest otwarty aż do  godziny 23.00. Hotel jest przyjazny rodzinom. Animacja (w języku włoskim) dla dzieci zapewni najmłodszym dużo rozrywki i radości. Wszystkie usługi świadczone są na wysokim poziomie przez miły i dyspozycyjny personel. Hotel znany jest z pysznej domowej kuchni i wspaniałej przyjaznej gościom atmosfery.

Hotel Sporthotel Europa

Gwiazdki4Wellness

Civetta

Bardzo ładny, komfortowy  hotel, malowniczo usytuowany nad jeziorem w Alleghe, w centrum miejscowości, oddalony 5 minut od wyciągów na Civettę. Do Malga Ciapela na Marmoladę i Sella Rondę 15 minut jazdy skibusem, przystanek  50 m od Hotelu.

Hotel należy do bardzo znanej rodziny Pra, która od dziesiątków lat zajmuje się hotelarstwem. Hotel cieszy się bardzo dobrą opinią, profesjonalna i miła obsługa umilą narciarskie wakacje.

Hotel Centrale

Gwiazdki3

Civetta

Tradycyjny  Hotel rodzinny w samym centrum Alleghe, na placyku 150 m od wyciągów. Bardzo popularny wśród narciarzy proponuje  miłe spędzenie wakacji zimowych. Standard trzygwiazdkowy, świadczenia na dobrym poziomie i miła obsługa. Hotel w typowym stylu alpejskim. Dla narciarzy idealne miejsce, na narty można iść pieszo. Hotel ma wspaniałe opinie.

 Musisz się zalogować, aby dodać komentarz