Wybierz

Happy Week
Polska Szkółka Narciarska Dolomity Tour

Polska Szkółka Sportowa "SPORT, FREE RIDE, FREE STYLE "dla zaawansowanych w San Martino di Castrozza

Polska Narciarska Szkoła Sportowa czyli "Piąty" poziom nauczania "Jeździmy Sportowo"

Termin: 13.01-23.02.2019


Szkółka Sportowa - kurs jazdy sportowej dla zaawansowanych - doskonalenie poznanych ewolucji narciarskich, jazda terenowa (zależy od warunków śniegowych) doskonalenie jazdy równoległej NW, jazda sportowa na krawędziach, podstawy slalomu gigant - droga metodyczna, Freeride, Freestyle, doskonalenie poprawnej pozycji narciarskiej
- kurs dla dzieci od 10 lat i dla dorosłych do 100 lat.

Szkółka Sportowa  "SPORT, FREE RIDE, FREE STYLE" dla zaawansowanych.

- czyli kurs jazdy sportowej dla zaawansowanych - doskonalenie jazdy równoległej NW, jazda sportowa na krawędziach, podstawy slalomu, Free Ride, Free Style, elementy różnych technik narciarskich.
- kurs dla dzieci od 10 lat i dla dorosłych do 101 lat.
- kurs przeznaczony dla narciarzy, którzy czują się komfortowo w każdych warunkach narciarskich.

Program:
- jazda na trasie Col Verde - Rossetta, jedna z najpiękniejszych tras w Dolomitach Wschodnich, na której można osiągnąć prędkość 8m/sek.
- jazda na trasach Passo-Rolle , trasy na wysokościach 1873 m - 2211 m , no i 33 %  trudnych tras i 20%  bardzo trudnych tras.
- 2 dni - podstawy slalomu 
- Free Ride i Free Style, Fun Carving
- zawody (odpłatnie około 12 €)
- minimalna ilość uczestników w kursie 5 osób.
- zajęcia uzależnione są od aktualnie panujących warunków atmosferycznych.
Cena kursu: 550 PLN od osoby.

Zajęcia
 są prowadzone przez instruktora polskiego z uprawnieniami SITN PZN i trenera narciarstwa włoskiego ze szkoły Scuola Sci & Snowboard.
Poziom V jest dla narciarzy, którzy potrafią jeździć równolegle na krawędziach oraz chcą doskonalić swoją technikę jazdy i spróbować jazdy sportowej na tyczkach. Grupa ta jest skierowana do osób od 10 roku życia do 100 lat.
Czas trwania zajęć: 6 dni - po 3 godziny i 30 minut przerwy.
Cel szkolenia: udoskonalenie jazdy równoległej NW, skręt długi, krótki skręt śmig, jazda sportowa na krawędziach. Znajomość podstawy slalomu i giganta (różne jego ustawienia), prawidłowa technika pokonywania slalomu i giganta, ćwiczenia na szczotkach i tyczkach, jazda na czas, technika bezpiecznego upadania. Dzięki ćwiczeniom, które zadaje trener włoski uczestnik grupy sportowej poprawia swoją sylwetkę, pozycję, równowagę oraz prawidłowe prowadzenie nart. Ponadto nabywa nowe umiejętności jazdy i może zaznać prawdziwych emocji, które towarzyszą jeździe sportowej. Zajęcia uzależnione są od aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

W pierwszym dniu zajęć instruktorzy sprawdzą umiejętności narciarskie każdego z uczestników kursu. W przypadku słabego poziomu zaawansowania i niewystarczających umiejętności technicznych, instruktor ma prawo przesunąć narciarza do 4 poziomu nauczania.
Uwaga! Kurs jazdy sportowej odbędzie się przy minimum 6 osobach!
Każdy uczestnik musi posiadać kask i ochraniacze!

Cena kursu poziom "Piąty Sportowy": 550 PLN od osoby.

Zapisy i płatność za kurs obowiązkowo przy wykupieniu wczasów w Polsce.

W kursie narciarskim organizowanym przez szkółkę "Dolomity Tour" mogą brać udział wyłącznie dzieci rodziców i dorośli, którzy wykupili w naszym Biurze wczasy narciarskie.

Zapisanie dziecka na kurs w San Martino di Castrozza, bez uprzedniego zgłoszenia w Polsce, jest absolutnie niemożliwe. Za kurs płacimy w Polsce. Każdy uczestnik kursu, wraz z Voucherem, dostaje skierowanie na kurs, dokument ten potwierdza zapisanie dziecka na nasz kurs narciarski.