Wybierz

Happy Week

Ośrodki Narciarskie

Ośrodki Narciarskie w Dolomitach - Włochy

Dolomity włoskie to niezwykłe góry pełne koloru i nastroju. Znajdują się na północy Włoch, gdzie graniczą z Austrią. Urokliwe i malownicze są jedyną tego typu formacją na świecie, charakteryzują się ostrymi szczytami, mlecznym i różowym kolorem w czasie wschodu i zachodu słońca. Pogoda jest tu znakomita szczególnie w zimie, dużo słońca i klimat łagodniejszy niż w Austrii. Wymarzone miejsce dla narciarzy, znakomite trasy dla wszystkich, nowoczesne wyciągi, bardzo dobrze utrzymane i naśnieżane trasy do perfekcji przygotowane kuszą atrakcyjnością i pięknem widoków. Temperament włoski i gościnność mieszkańców tych gór sprawia, że co roku coraz więcej narciarzy odwiedza Dolomity. Najważniejsze ośrodki narciarskie w Europie znajdują się w Regionie Trentino, Alto Adige i Veneto. Przez te regiony są poprowadzone trasy narciarskie największej karuzeli narciarskiej w Europie - Dolomitisuperski.

Ośrodki narciarskie w Dolomitach oferują zakwaterowanie w najlepszych hotelach i apartamentach, oferują wakacje rodzinne i wakacje sportowe, szusowanie na nartach na najlepszych europejskich trasach, wakacje narciarskie na każdą kieszeń.

Okręg Narciarski Dolomiti Superski

Alta Badia

Alta Badia

Alta Badia to osrodek narciarski w prowincji Bolzano w północnych Włoszech. Należy do gmin Corvara, Colfosco, Pedraces , Badia, San Cassiano i La Villa. Alta Badia wchodzi w skład regionu objętego skipassem Dolomitisuperski.

Arabba

Arabba

Urocza mała miejscowość w samym sercu Dolomitów pomiedzy Passo Pordoi a Passo Campolongo, słynny symbol Dolomiti Superski – wspaniały punkt wypadowy na Sella Ronde, na trasy łączące najsłynniejsze Doliny w Europie.

Civetta

Civetta

Civetta należy do jednych z najładniejszych karuzeli narciarskich w Dolomitach. Alleghe, Pescula, Palafavera, Pecol, Zoldo, Selva di Cadore to 23 wyciągi i 80 km tras o różnorodnej skali trudności na wysokości od 979 – 2100 m n.p.m.

Cortina DAmpezzo

Cortina DAmpezzo

Cortina D'Ampezzo to piękny teren narciarski położony na wys.1224 - 2930 m n.p.m. Posiada 69 tras o długości 140 km i dysponuje 42 wyciągami. Trasy o różnej skali trudności, wszystkie dośnieżane i wspaniale przygotowane.

Kronplatz

Kronplatz

Kronplatz, szczyt na wysokości 2275 m, ośrodek narciarski w Dolinie Pusteria w Południowym Tyrolu. Należy do najnowocześniejszych rejonów narciarskich w Dolomitach! Oferuje prawie 120 km tras. Sezon zimowy od początku grudnia do połowy kwietnia...

Marmolada

Marmolada

Marmolada (3343 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Dolomitów. Nazwa masywu pochodzi z języka ladyńskiego, w którym oznacza "błyszcząca", co związane jest z leżącym na północnej flance szczytu lodowcem Ghiacciaio della Marmolada.

San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza, Passo Rolle i Primiero należą do popularnych regionów narciarskich. San Martino di Castrozza to ok. 60 km różnorodnych tras dla narciarzy zaawansowanych i dla rodzin z dziećmi. Trasy są położone na wys. od 1404 m do 2357 m.

Sellaronda

Sellaronda

Sellaronda to karuzela narciarska obejmująca 4 przełęcze w Dolomitach: Passo Pordoi - Passo Campolongo - Passo Gardena - Passo Sella. Szlak ten można przejechać na nartach w 1 dzień. To ciąg połączonych wyciągów i tras o łącznej długości ok. 60 km.

Tre Valli - Falcade

Tre Valli - Falcade

Tre Valli osrodek narciarski w Dolomitach Wschodnich składający się z trzech dolin: Passo San Pellegrino, Alpe di Lusia i Falcade, jeden z najlepszych i najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Dolomitach i we Włoszech.

Val di Fassa - Moena, Canazei, Campitello, Pozza, Vigo

Val di Fassa - Moena, Canazei, Campitello, Pozza, Vigo

Legendarna dolina Val Di Fassa położona jest w samym centrum Dolomitów. Od Predazzo po Canazei znajdują się najlepsze ośrodki narciarskie Europy, od Obereggen Latemar po Sella Ronda i Marmoladę.

Val di Fiemme - Predazzo

Val di Fiemme - Predazzo

Region ten leży w północno-wschodniej części Trydentu, pomiędzy pasmem Latermar a Pale di San Martino, łańcuchem górskim Lagorai a szczytem Corno Nero. Val di Fiemme oferuje ponad 100 km tras zjazdowych, z czego 98 % jest sztucznie dośnieżana.

Val Gardena – Selva val Gardena, Ortisei , Santa Christina

Val Gardena – Selva val Gardena, Ortisei , Santa Christina

Val Gardena bardzo słynny ośrodek narciarski połączony z trasami Sella Ronda. 176 km bardzo różnorodnych tras, 84 nowoczesne wyciągi, to miejsce gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Świata. 95 % tras naśnieżanych, wszystkie doskonale utrzymane.

Okręg Narciarski Skirama Dolomiti

Madonna di Campiglio i Pinzolo

Madonna di Campiglio i Pinzolo

Madonna di Campiglio i Pinzolo to nowa Karuzela narciarska w Dolomitach Brenta. 150 km tras wraz z Folgaridą i Marillevą tworzą jeden z nowocześniejszych ośrodków w Europie. Obowiązuje skipass Superskirama lub Skiarea.

Paganella - Andalo, Molveno

Paganella - Andalo, Molveno

Ośrodek Narciarski Paganella (2125 m) to 40 km tras o różnej skali trudności. Ośrodek narciarski Paganella posiada 18 nowoczesnych wyciągów, które w ciągu godziny mogą przewieźć 2 600 narciarzy. Na trasach Paganelli trenuje Narodowa Kadra Norwegii.

Ponte di Legno Tonale

Ponte di Legno Tonale

Nowoczesne Centrum Narciarskie Adamello Ski składa się z dwóch ośrodków narciarskich, z przełęczy Tonale u stóp lodowca Presena (3069 m n.p.m) i z Ponte Di Legno, ośrodka w pięknym miasteczku poniżej przełęczy Tonale.

Val di Sole - Mezzana, Pejo, Folgarida

Val di Sole -  Mezzana, Pejo, Folgarida

Val di Sole to największy obszar narciarski w zachodniej części regionu Trentino, w Dolomitach Brenta. W obrębie doliny leżą znane ośrodki narciarskie: Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Passo Tonale i Pejo.

Ośrodki Narciarskie Południowy Tyrol

Valle Tures i Aurina

Valle Tures i Aurina

Valle Tures i Valle Aurina - przepiękna dolina leżąca około 120 km na wschód od miasta Trento i około 70 km na wschód od miasta Bolzano, na granicy z Austrią. Otacza ją ponad 80 szczytów sięgających 3000 m n.p.m.

Ośrodki Narciarskie w Austrii

Katschberg - Austria

Katschberg - Austria

Katschberg to ośrodek narciarski usytuowany na granicy Karyntii i regionu Saldzburga, w samym środku szczytów Katschberg 2020 m i Aineck 2220 m. Katschberg jest bardzo popularnym centrum narciarskim, 60 km naśnieżanych różnorodnych tras,

soap2day