Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Paganella - Andalo, Molveno


Paganella - Andalo, Molveno

Masyw górski: Paganella (2125 m n.p.m.)

Ośrodek narciarski PAGANELLA to ponad 40 km różnorodnych i wspaniale przygotowanych tras, nowoczesne wyciągi. Dwie stacje początkowe (2 kolejki górskie Paganella 2001 i Valle Bianca) w centrum miasteczka. Wyciągi dochodzą do wysokości 2125 m n.p.m. 18 wyciągów przewozi średnio po ok. 2000 narciarzy w ciągu godziny. Karuzela narciarska ,,Paganella” wchodzi w skład Skipassu Superskirama. 40 km bardzo dobrych i różnorodnych tras wśród szczytów Dolomitów Brenta zadowoli każdego narciarza. Karuzela narciarska Paganella jest jedną z najbardziej atrakcyjnych w rejonie Val di Sole. Nowoczesne kabiny, krzesła, brak orczyków, długie, atrakcyjne, naśnieżane trasy, w tym 7 km trasa do Fai Paganella, trasy dla początkujących i dzieci, dobrze zaopatrzone schroniska... to idealne miejsce na narty. Trasy narciarskie czynne są od grudnia do końca marca.

Snow Park
w przy trasie i schronisku Dosson;
Winterpark Andalo - park rozrywki na śniegu z bobslejami, bieżnią, pontonową zjeżdżalnią oraz wioska dziecięca;
Paganella Fun Park - oryginalny zimowy park umili pierwsze kroki na nartach oraz zjazdy. Wyposażony w ruchomy chodnik, rury, pontony, bobsleje oraz barek;
Night Ski - oświetlony stok wieczorem, trasa ze schroniska Dosson (stacja pośrednia) do dolnej stacji w centrum Andalo;
Tydzień Karnawałowy - maskarada dla dzieci, sztuczne ognie, pokaz włoskich instruktorów, pożegnanie karnawału.

Na Paganelli obowiązuje skipass lokalny, można również wykupić poszerzony skipass (Superskirama) i pojechać do Madonny Di Campiglio, Marillevy i Tonale. Ośrodek narciarski Paganella należy do grupy skipassów "Skirama Dolomiti".

Miejscowość Andalo (1040 m n.p.m.)

Andalo - miejscowość pod wyciągami na Paganellę, to urocze miasteczko z wieloma sklepami, barami, restauracjami, basenem o wymiarach olimpijskich i basenikiem dla dzieci, zjeżdżalnią i biczami wodnymi, lodowiskiem i dobrą bazą turystyczną. Miejscowość idealna dla rodzin z dziećmi. Dwa wyciągi początkowe znajdują się w centrum miasteczka. Bardzo dobra infrastruktura, wszędzie chodzi się pieszo.

Ośrodek Sportowy posiada nowoczesny basen o wymiarach 25 m, basenik dla dzieci, super zjeżdżalnię i bicze wodne. Lodowisko jest czynne do późnych godzin. Rezydencje i Hotele są oddalone od wyciągu maksymalnie do 500 m. Można nie ruszać samochodu przez cały pobyt w tym sympatycznym kurorcie. Wiele imprez i wydarzeń kulturalnych zapewnia doskonałą zabawę dla dzieci i dla dorosłych.

Centrum Wellenss Acqua Inn w sercu Narodowego Parku Adamello Brenta w Andalo, oferuje wiele możliwości czynnego wypoczynku:
• nowoczesny basen o wymiarach 25 m z 8 torami, basenik dla dzieci, zjeżdżalnia typu Acquapark i bicze wodne,
• lodowisko (60m x 28 m),
• siłownia, boisko do siatkówki i koszykówki,
• nowoczesne sauny i łaźnie, whirpool, zabiegi kosmetyczne.


Andalo Card (Wintercard)

Klienci naszego Biura mieszkający w Andalo, w większości obiektów wymienionych na naszej stronie internetowej, dostaną karnet uprawniający do:
bezpłatnego wejścia na wszystkie imprezy organizowane w Palazzo Congressi,
do bezpłatnego Skibusu,
do 10 % zniżki w wypożyczalni sprzętu narciarskiego,
do 10 % zniżki na wejście na lodowisko,
do 10 % zniżki w szkółce narciarskiej włoskiej,
do zniżkowego biletu na basen.

W czasie sezonu narciarskiego w Andalo można uprawiać wiele dziedzin sportów zimowych (carving, telemark, narciarstwo biegowe, narciarstwo alpejskie i snowboard). Bardzo modne są spacery górskie na rakietach.

W Andalo są trasy biegowe: sztucznie oświetlone do godz. 21.00 o długości 3 km wokół jeziora i trasy o długości 5 km w lesie.

Miejscowość Molveno (864 m n.p.m.)

Piękna i renomowana miejscowość na jeziorem Molveno oddalona od centrum Andalo i wyciągów około 4 km. Do Andalo można dostać się skibusem. Bardzo popularna w lecie, w zimie jest nader spokojnym i urokliwym miejscem. Piękne malutkie centrum historyczne, sklepy i bary. Molveno otoczone szczytami Dolomitów Brenta szczyci się pięknymi widokami i urodą hoteli i rezydencji. Polecamy klientom kochającym spokój i piękno natury.

Miejscowość Fai della Paganella (1030 m n.p.m)

Mała miejscowość u podnóża masywu Paganella, oddalona od centrum Andalo około 5 km.
Do Fai Paganella schodzi jedna z najdłuższych tras Ośrodka Narciarskiego Paganella. Wyciągiem z Fai della Paganella można się dostać na szczyt Paganelli. Bardzo dobre połączenie skibusem z wyciągiem na Fai della Paganella.

Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 29

Trasy łatwe: 12

Trasy średnie: 16

Trasy trudne: 1

Długość tras narciarskich: 40km

Wysokość: 1040 - 2125 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka Musisz się zalogować, aby dodać komentarz

soap2day