Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Val di Fassa - Moena, Canazei, Campitello, Pozza, Vigo


Val di Fassa - Moena, Canazei, Campitello, Pozza, Vigo

Ośrodek narciarski

Legendarna dolina Val Di Fassa  położona jest w samym centrum Dolomitów. Od Predazzo po Canazei znajdują się najlepsze ośrodki narciarskie Europy, od Obereggen Latemar po Sella Ronda i Marmoladę można znaleźć trasy narciarskie satysfakcjonujące każdego narciarza.

W dolinie Val di Fassa narciarze mają do dyspozycji 9 ośrodków narciarskich, łącznie ok 230 kilometrów tras (nie licząc Sella Rondy - ok. 500 km tras) o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy obsługiwane są przez blisko 122 wyciągi. W Val di Fassa codziennie można jeździć na nartach w innym ośrodku. Wystarczy kupić odpowiedni skipass.

Poszczególne ośrodki narciarskie są ze sobą połączone: Canazei i Belevedere łączą się z trasami Passo Pordoi; trasy Ciampac i Fedaia z ośrodkiem narciarskim na Marmoladzie;Campitello Col Rodella połączone jest z Passo Sella;Vigo - z Pozza di Fassa; ośrodki Catinaccio, Aloch, Buffaure i Carezza - z Nova Levante; z Moeny Alpe Lusia przejedziemy na nartach do Bellamonte, na Passo San Pellegrino poszusujemy aż do Falcade.
Tereny narciarskie Val di Fassa rozciągają się na wysokościach od 1 330 m n.p.m. do  2 630 m n.p.m. Val di Fassa i pobliski masyw Marmolada oferują kilka pięknych off-pistów, natomiast ci którzy szukają mocnych wrażeń na hopkach znajdą je na hali Belvedere, gdzie przygotowany jest specjalny tor do border-crossu.

Nowe wyciągi łączą szczyt Buffaure z Ciampakiem, można z Pozza di Fassa przejechać na nartach do Alba di Canazei, z Alby skibusem 800 m do wyciągu na Belvedere, na Sella Ronda.

Nowość: nowa kolejka Campitello/Col Rodella.
Trasa nocna: Aloch w Pozza di Fassa.

Łatwe trasy, odpowiednie dla rodzin z dziećmi, można znaleźć w okolicach Catinaccio, Buffaure,  Bellamonte i San Pellegrino.Passo San Pellegrino jest najpiękniejszą przełęczą w Dolomitach, sławna trasa Col Margherita (2513 m n.p.m.- max nachylenia 49 %) i Panoramica Rossignol w Falcade (max nachylenia 42%) należą do grupy 10 tras "top" w Dolomitach. Ośrodki narciarskie Passo San Pellegrino, Moena iI Falcade wchodzą w skład Tre valli, jednego z najlepszych regionów narciarskich w Dolomitach.

Jedną z najbardziej znanych tras w tych stronach jest Ciampac - topowa trasa Pucharu Świata w Alba di Canazei. Dużą popularnością cieszy się również trasa Alberto Tomby w Vigo di Fassa z przepięknym widokiem na szczyty Catinaccio.

“Dalaondes” Nowe Centrum SPA i kompleks basenów:

W Canazei wybudowano nowe super centrum basenów i SPA „Dalaondes”,  i jest to najnowocześniejszy kompleks basenowy w Val Di Fassa. Na powierzchni 2400 mq wybudowano baseny, zjeżdżalnie, sauny i strefy relax. Centrum podzielono na 4 tematyczne zony:
Water&Fun - z pięcioma basenami;  Eghes Wellness z saunami i łaźniami;  Sport & Fitness  z awangardową salą fitness; Eat & Drink gdzie można zjeść wiele smacznych rzeczy.

Centrum Wodne „ Dalaondes” otwarte w zimie codziennie do godz.20.00

Do dyspozycji gości:
basen olimpijski 25 x 12,5 m, 5 torów, głębokość od 1,35 do 1,80m                                                                                                             
basen zewnętrzny z morską wodą
zjeżdżalnia o wysokości około 100 m
basen z kaskadami, hydromasażem, wodnymi zabawami
basenik dla dzieci od 0 do 3 lat
zona relax
sauny, łaźnie, kapiele…
bar z serwisem restauracyjnym

Miejscowości:

Moena (1200 m  n.p.m.)

To małe "Zakopane" w Val Di Fassa, słynny kurort narciarski w sercu Dolomitów Wysokich między masywem Sassolungo, Monzoni, Latemar, Catinaccio i Alpe Lusia. Miejscowość pełna życia, bardzo malownicza, i urokliwa. Moena oferuje wiele rozrywek (restauracje, puby, dyskoteki, bary), jest miasteczkiem o pięknej architekturze. Położona w dolinie Wstęgi w regionie Trentino jest wizytówką tej części Dolomitów, jest doskonałą bazą do wypadów narciarskich, wszędzie z niej blisko, bardzo dobrze funkcjonują skibusy. Trasy Alpe Lusia, Latemar, Catinaccio, Vigo di Fassa, Pozza di Fassa należą do najbardziej znanych w Europie. Położenie Moeny pozwala na realizację atrakcyjnego programu narciarskiego i na aktywny wypoczynek. Co roku w Moenie odbywa się Marcialonga, międzynarodowy prestiżowy bieg narciarski po ulicach miasteczka. Nazwa Moena oznacza "dobrą wróżkę" i jest związana z legendą o  królu Laurino. Piękne hotele i ładne apartamenty uzupełniają ofertę narciarską Moeny, a wróżka Moena czuwa nad narciarzami.

Vigo di Fassa (1390 m n.p.m.)

Maleńka miejscowość oddalona od Moeny około 5 km, położona w samym sercu Val di Fassa, najsłynniejszej dolinie narciarskiej w Europie. Blisko stąd do dwóch ośrodków narciarskich Ciampedue i Carezza i Catinaccio/Rosengarten. Dzięki nowym wyciągom, Vigo di Fassa i Pozza di Fassa przez trasę Buffaura i Ciampac, zostały połączone z Alba di Canazei. Pozza di Fassa ma doskonałe połączenie skibusami z ośrodkami narciarskimi w całej dolinie. W Pozza di Fassa znajduje wyciąg nocny Aloch.
 

Campitello (1440 m n.p.m.)

Mała, śliczna, bardzo spokojna miejscowość położona bezpośrednio pod kolejką na Sella Ronda – Col Rodella i pod szczytami Sassolungo. Usytuowana bardzo malowniczo, jest chętnie odwiedzana przez narciarzy. Campitello w zimie ma wiele do zaoferowania, ma dostęp do Sella Ronda i bliskostąd na Val Gardenę (oczywiście na nartach). W małym centrum znajdują się sklepiki, bary, hotele i apartamenty. Miejscowość jest połączona skibusami z pobliskimi ośrodkami narciarskimi Val di Fassa - Canazei, Pozza di Fassa, Vigo di Fassa, Moena.

Canazei (1460 m n.p.m.) i okolice - dostęp do Sella Ronda

O położeniu Canazei można powiedzieć jedno słowo - wspaniałe. Nie ma drugiego takiego miejsca w Zachodnich Dolomitach, z którego tak blisko jest na Marmoladę, Sella Rondę, czy wreszcie na Catinaccio i Ciampac.

Canazei to centrum narciarskie i jednocześnie centrum rozrywki. Liczne typowo włoskie kawiarenki, lodziarnie, restauracje i pizzerie urozmaicają życie narciarza "po nartach". Dyskoteki i puby otwarte są do późnych godzin nocnych. W centrum miasteczka znajduje się kompleks basenowy EGHES - Wellness Center z różnego rodzaju saunami i hydromasażami, gdzie można zrelaksować się po nartach.

Canazei ma bezpośredni dostęp do Sella Rondy - kolejką na Belvedere, i dalej na Val Gardenę (w lewo), lub na Arabbę (w prawo). Oczywiście na nartach.

W odległości 1 kilometra znajduje się maleńka miejscowość Alba di Canazei, gdzie można szusować na słynnym Ciampaku. A samochodem przez Albę i Penia można dojechać do Malga Ciapela na Marmoladę. To dla leniwych, bo ambitni narciarze jadą tam na nartach przez Arabbę. Standard hoteli i apartamentów dobry, wiele odnowionych hoteli ma wellness, ceny dość wysokie, niemniej niższe niż w Arabba.

Pozza Di Fassa (1320 m n.p.m.)

To wspaniałe miejsce dla tych którzy, kochają Dolomity. Majestatyczne szczyty Cime Undici i Dodici górują na tą uroczą miejscowością.  Pozza Di Fassa  jest maleńkim kurortem mającym dostęp do takich słynnych ośrodków narciarskich jak Catinaccio (Rosengarten) i  ośrodek Pozza Buffaure z nowymi wyciągami i trasami prowodzącymi do Alba di Canazei.  Skitour Panorama to jeden z najpiękniejszych szlaków narciarskich w Dolomitach, zakończony topową czarną  trasą Ciampac. Z Alba di Canazei można się dostać na Sella Rondę skibusem (1 przystanek) lub tzw. Trenino (zabawny pociąg).
Trasa Aloch należąca do Ski Stadium Val Di Fassa posiada homologację FIS, jest czynna również w nocy. Oświetlone jest także centrum narciarstwa biegowego Ciancoal.
Położenie Pozza Di Fassa w Dolinie Val Di Fassa, bliskość Sella Ronda, ośrodka Trevalli  i innych ośrodków narciarskich Dolomitisuperski, sprawia, że ten śliczny kurort jest   bardzo znany i popularny. Masyw Catinaccio (Rosengarten) to długi szereg skalnych ścian i wież, to przepiękne miejsce, a unoszące się nisko nad horyzontem słońce nadaje skałom różowawy poblask. Catinaccio to raj dla dzieci ze szkółkami narciarskimi bezpośrednio na trasach oraz Baby Parkiem dla najmłodszych.

Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 113

Trasy łatwe: 61

Trasy średnie: 43

Trasy trudne: 9

Długość tras narciarskich: 226km

Wysokość: 1200 - 2630 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka Musisz się zalogować, aby dodać komentarz

soap2day