Wybierz

Happy Week

Połączenia międzynarodowe: dojazd pociągiem

przez Monachium - Innsbruck - Brennero/Brenner - Bolzano/Bozen
przez Wiedeń - Brennero/Brenner - Bolzano/Bozen

Połączenia regionalne:
z Bolzano/Bozen - Merano/Meran - Mals (odjazd co godzinę)
z Fortezza/Franzensfeste - Brunico/Bruneck - Winnebach - Lienz (odjazd co godzinę).

Dojazd samochodem - nasza propozycja:

Katowic to około 986 km. Najczęściej wybierana trasa prowadzi przez Czechy, Austrię i Niemcy. Do Włoch wjeżdżamy przez przełęcz Brenner. Na trasie z Katowic miniecie między innymi: Ostrawę, Ołomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń, Krems an der Donau, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner.
Po pokonaniu przełęczy Brenner jedziemy autostradą aż do zjazdu "Bressanone-Val Pusteria-Brixen-Pustertal".  Dokonujemy opłaty na bramkach i do miejscowości Alta Badia pozostają nam ok. 53 km m.in. piękną Strada Via Pusteria. Po drodze miniemy miasteczka i wsie, większe z nich to: Mühlbach, St. Lorenzen, Longea, Piccolino, Badia.
W Czechach i Austrii obowiązkowa jest winieta, a jej brak w czasie kontroli karany jest mandatem! Winietki można kupić po drodze - na przygranicznych stacjach benzynowych, lub przed wyjazdem w oddziałach PZM-ot. We Włoszech nie ma winiet - za przejazd płacimy w punktach poboru opłat na autostradach. Drogi o niższej randze zwykle zwolnione są z opłat. 


Porady praktyczne:
- W Dolomitach posiadanie łańcuchów na opony jest obowiązkowe!
- Paliwo można zatankować taniej, korzystając ze stacji benzynowych w miejscowościach "przy" autostradzie.
- We Włoszech i w Austrii nie wszystkie stacje oferują auto-gaz.
- Fotoradary są bezlitosne! Pamiętajcie o tym, zwłaszcza w okolicach: Salzburg, Rosenheim, Insbruck. We Włoszech stosowany jest odcinkowy pomiar prędkości!
- Przed wyruszeniem w drogę należy sprawdzić informacje o warunkach pogodowych na trasie (np. w Google Mapy)! Dodatkowo informacje o "utrudnieniach" na trasie możecie znaleźć w naszym dziale wiadomości i komunikaty: 
www.dolomity.com.pl/centrum-klienta/wiadomosci-i-komunikaty

 

Dojazd samolotem.

Jedyne lotnisko w Południowym Tyrolu znajduje sie w Bolzano. Najbliższe lotniska w sąsiednich regionach znajdują się na północy w Innsbrucku, oraz na południu w Veronie. O około 200 km od Południowego Tyrolu (około cztery godziny jazdy pociągiem) oddalone są lotniska w Bergamo, Treviso, Wenecji i Monachium.

Przegląd lotnisk i ich odległość od Bolzano:

    Innsbruck (A) - 120 km
    Monachium (D) - 320 km
    Verona/ V. Catullo - 150 km
    Treviso - 280 km
    Wenecja/M.Polo - 275 km
    Bergamo/Orio al Serio -255 km

soap2day