Wybierz

Happy Week

Dojazd samochodem - nasza propozycja:

Katowic to około 1002 km. Najczęściej wybierana trasa prowadzi przez Czechy, Austrię i Niemcy. Do Włoch wjeżdżamy przez przełęcz Brenner. Na trasie z Katowic miniecie między innymi: Ostrawę, Ołomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń, Krems an der Donau, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner.
Po pokonaniu przełęczy Brenner jedziemy autostradą aż do zjazdu "Bressanone-Val Pusteria-Brixen-Pustertal".  Dokonujemy opłaty na bramkach i do miejscowości Arabba pozostanie nam 67 km m.in. piękną Strada Via Pusteria. Po drodze miniemy miasteczka i wsie, większe z nich to: Mühlbach, St. Lorenzen, Longea, Piccolino, Badia, Corvara.

Czechach i Austrii obowiązkowa jest winieta, a jej brak w czasie kontroli karany jest mandatem! Winietki można kupić po drodze - na przygranicznych stacjach benzynowych, lub przed wyjazdem w oddziałach PZM-ot. We Włoszech nie ma winiet - za przejazd płacimy w punktach poboru opłat na autostradach. Drogi o niższej randze zwykle zwolnione są z opłat. 


Porady praktyczne:
- W Dolomitach posiadanie łańcuchów na opony jest obowiązkowe!
- Paliwo można zatankować taniej, korzystając ze stacji benzynowych w miejscowościach "przy" autostradzie.
- We Włoszech i w Austrii nie wszystkie stacje oferują auto-gaz.
- Fotoradary są bezlitosne! Pamiętajcie o tym, zwłaszcza w okolicach: Salzburg, Rosenheim, Insbruck. We Włoszech stosowany jest odcinkowy pomiar prędkości!
- Przed wyruszeniem w drogę należy sprawdzić informacje o warunkach pogodowych na trasie (np. w Google Mapy)! Dodatkowo informacje o "utrudnieniach" na trasie możecie znaleźć w naszym dziale wiadomości i komunikaty: 

www.dolomity.com.pl/centrum-klienta/wiadomosci-i-komunikaty

Stacje kolejowe

- Bolzano (38 km)
- Ora (48 km)
- Trento (87 km)

Lotniska

- Innsbruck (141 km)
- Wenecja – Treviso (158 km)
- Wenecja Marco Polo (170 km)
- Verona Villafranca (180 km)
- Mediolan – Orio al Serio (BG) (264 km)
- Mediolan Linate (307 km)
- Monachium (338 km)
- Mediolan Malpensa (345 km)
soap2day