Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Marmolada


Marmolada

Marmolada Królowa Dolomitów


Marmolada (3343 m n.p.m.) to góra w północno-wschodniej części Włoch, na wschód od Trydentu, jest to najwyższy szczyt Dolomitów. Nazwa masywu pochodzi z języka ladyńskiego, w którym oznacza "błyszcząca", co związane jest z leżącym na północnej flance szczytu lodowcem Ghiacciaio della Marmolada. Ze względu na lodowiec widziana od północy Marmolada posiada charakterystyczny wygląd, odróżniający ją od innych szczytów Dolomitów.

Grań Marmolady składa się z kilku szczytów. Są to kolejno od zachodu na wschód: Punta Penia (3 343 m n.p.m.), Punta Rocca (3 309 m n.p.m.), Punta Ombretta (3 230 m n.p.m.), Monte Serauta (3 069 m n.p.m.), i Pizzo Serauta (3 035 m n.p.m.). Na szczyt Punta Rocca można dostać się kolejką linową otwartą w 2005 roku. Na szczyt Punta Penia można dostać się ubezpieczoną drogą (via ferrata) biegnącą po grani od zachodu.

Podanie o Południowym Tyrolu opisuje legendarne powstanie lodowca. Początkowo na Marmoladzie nie było żadnego lodu ani śniegu, ale żyzne pastwiska i łąki. Przed sierpniowym Świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rolnicy przerwali jak zwykle sianokosy i udali się do doliny, by iść do kościoła. Pomimo że w święta obowiązywały dwa dni wolne od pracy, jeden z nich pracował cały czas, aby bezpiecznie zebrać suche siano i poukładać je w stogi. Wtedy zaczął prószyć śnieg i padał tak długo, dopóki w końcu cała Marmolada nie pokryła się lodowcem.( Wikipedia)

Miejscowości:

Malga Ciapela (1450  m n.p.m.)
to nie jest miasteczko tylko maleńka miejscowość u stóp lodowca Marmolada w sercu Dolomitów. Dwie rezydencje z apartamentami, hotele, dwa sklepy spożywcze, pizzeria, wyciąg na Sella Ronda i kolejka linowa na Marmoladę !!! Rewelacyjne miejsce na narty; mekka narciarzy. Bezpośredni dostęp ( kolejką) na szczyt Punta Rocca ( 3250 m), z którego prowadzi trasa narciarska  "La Bellunese"o długości 12 km.  Trasa jest jedną z najładniejszych w Dolomitach i  Alpach, nie należy jednak do najłatwiejszych ze względu na nagle zmieniającą się pogodę. Ośrodek narciarski Marmolada należy do grupy Dolomiti Superski Area.
Przez przełęcz Fedaia zjeżdżamy do Arabby i dalej jedziemy Sella Rondą.
Skibus do Alleghe i Falcade bezpłatny.

Nocna wyprawa z pochodniami wąwozem Sottoguda.
Instruktorzy szkółki narciarskiej w Malga Ciapela, w okresie zimowym, organizują nocną wyprawę do wąwozu Sottoguda, wyrusza się z Malga Ciapela ( ze szkółki narciarskiej) o godzinie 21.30 a powrót jest około godziny 24. Wędrówka niesamowitym wąwozem nocą z pochodniami dostarcza emocjonujących wrażeń. Poczęstunek winem i dobry humor będą niezapomnianym wrażeniem. Zapisy w szkółce narciarskiej w Malga Ciapela.

Arabba (1602 m.  n.p.m.)
Urocza mała miejscowość w samym sercu Dolomitów pomiędzy Passo Pordoi  a Passo Campolongo, słynny symbol Dolomiti Superski – wspaniały punkt wypadowy na Sella Rondę, na trasy łączące najsłynniejsze Doliny w Europie : Alta Badia (Corvara), Belvedere (Fassa), Val Gardena - bez odpinania nart !

 


Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 1

Trasy łatwe:

Trasy średnie:

Trasy trudne:

Długość tras narciarskich: 12km

Wysokość: 1460 - 3270 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka


Hotele

Hotel Roy

Gwiazdki3

Marmolada

Bardzo sympatyczny i ładny hotel w stylu alpejskim, położony u stóp lodowca Marmolada w samym centrum Dolomitów, blisko kolejki linowej Malga Ciapela/Marmolada. Wspaniałe położenie Hotelu Roy umożliwia dojście pieszo do wyciągu na Sellaronda, natomiast po szusowaniu  na Sellarondzie i Marmoladzie wraca się do domu na nartach. Hotel Roy *** należy do znanej rodziny Spagnoli, która od wielu lat dba o wygodę i dobre samopoczucie narciarzy. Gościnność, dyspozycyjność, profesjonalizm są cechą charakterystyczną tego hotelu.

 Musisz się zalogować, aby dodać komentarz