Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Katschberg - Austria


Katschberg - Austria
Ośrodek narciarski Katschberg – położony jest na pograniczu regionów: Karyntii i Salzburga, obejmuje dwa masywy górskie - Katschberg (2020 m) oraz   Aineck (2200 m).

Katschberg to 60 km bardzo dobrze przygotowanych tras, czynnych dzięki naśnieżaniu od grudnia do przełomu marca i kwietnia. 16 wyciągów obsługujących do 2400 osób  na godzinę, różnorodność i długość tras (niektóre maja 8 km długości), fantastyczne położenie i bliskość Włoch sprawiają, ze Katschberg jest bardzo popularny.

Katschberg - miejscowość, położona na wysokości 1641 m n.p.m to urocze miejsce oddalone o 1 godzinę samochodem od Salzburga. Kurort cieszy się ogromna popularnością i renomą. Samochód jest niepotrzebny, bo wszędzie jest blisko. Po miejscowości jeździ się na nartach, są nawet ruchome chodniki dla narciarzy. Niska stylowa zabudowa sprawia, ze naprawdę czujemy się w góralskim miasteczku. Proponujemy zakwaterowanie w czterogwiazdkowych hotelach oraz apartamentach położonych bezpośrednio przy trasach.

Przygoda dla całej rodziny - sanie nocą na Katschbergu

W każdy wtorek, środę i sobotę, a w wysokim sezonie (luty) codziennie. Fascynujący zjazd saniami oświetlona trasa o długości 1,5 km. Przystanek oraz wypożyczalnia san znajduje się w Gamskogel Hut. Wejście na Gamskogel Hut z centrum Katschbergu zajmuje około 40 minut. Katschberg

Lodowisko - położone w centrum ośrodka Katschberg oferuje różnego rodzaju imprezy oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Katschberg Höhenloipe (narciarstwo biegowe)

16 km doskonale przygotowanych tras na wysokości od 1640 do 1800 m n.p.m. Przepiękna widokowo, panoramiczna  trasa biegnąca wzdłuż szczytu Aineck. 
Nocna jazda na nartach - miedzy 19.00 a 21.00 trasa Königswiese na Katschbergu tętni życiem. Komu mało jazdy w ciągu dnia, może skorzystać z pięknie oświetlonego stoku - bez wcześniejszej rezerwacji, wystarczy posiadać ważny skipass.

Katschberg Katschis Kids World  
- specjalne trasy i wyciągi przystosowane dla dzieci 
- zabawne "Katschis" (dmuchane figury) 
- ogrzewane pawilony 
- szkółki narciarskie dla najmłodszych
- sympatyczni, służący pomocą opiekunowie

Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 28

Trasy łatwe: 13

Trasy średnie: 36

Trasy trudne: 11

Długość tras narciarskich: 60km

Wysokość: 1641 - 2220 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka


Hotele

Hotel Familienhotel Hinteregger

Gwiazdki4

Katschberg - Austria

Piękny, niezwykle luksusowy hotel położony na wysokości 1650 m bezpośrednio przy trasach. Świetne położenie, wysoki komfort, doskonała kuchnia, wspaniałe Centrum Wellness oraz miła, gościnna obsługa – wszystko to sprawia, że pobyt w tym hotelu jest niezapomnianym przeżyciem.

Hotel Falkensteiner Cristallo

Gwiazdki4

Katschberg - Austria

Odnowiony i przebudowany w grudniu 2005 roku, bardzo piękny i luksusowy hotel położony na wysokości ok. 1650 m n.p.m., w samym centrum ośrodka narciarskiego Katschberg, z przepięknym widokiem na otaczające szczyty Karyntii i Salzburgerlandu, położony 100 m od centrum miasteczka, bezpośrednio przy trasach. Hotel słynie z nowego liczącego 2.000 m2 Centrum Acquapura Spa Wellness z zespołem basenów oraz pierwszego w Alpach SPA dla dzieci.

Hotel Falkensteiner Club Funimation

Gwiazdki4

Katschberg - Austria

Odnowiony w 2008 roku, piękny hotel położony bezpośrednio w Katschberghohe na wysokości ok. 1650 m n.p.m., na południe od masywu górskiego Tauern, na pograniczu między Karyntią i Salzburger Land.

Formuła klubu sprawia, że można w ogóle nie wychodzić z hotelu i mieć zapewnione wszelkie luksusy i rozrywki.

Idealny dla rodzin z dziećmi, którym zapewnia bezpłatną opiekę w specjalnym Falky Land.
"Funimation" to Fun + Animation i oznacza:
Wellness, sport, bogaty program rozrywkowy oraz mnóstwo świetnej zabawy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Funimation Club Katschberg to największy rodzinny klub w Alpach.

 Musisz się zalogować, aby dodać komentarz