Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Courmayeur


Courmayeur
Turyści przyjeżdżają tutaj ze względu na dobrze przygotowane stoki, możliwość jazdy freeride i heliskiing. Dodatkowo czekają na Was piękne górskie pejzaże i stosunkowo przystępne ceny. Kolejnym atutem tego kurortu są dobre i pewne warunki śniegowe. Ośrodek nazwany został "Perla Alp".
W miasteczku panuje atmosfera alpejskiego kurortu, choć przebywają tu głownie włoscy turyści, a Francuzi wpadają tylko na jednodniowy rekonesans. Urocza starówka wyłączona z ruchu ulicznego, liczne sklepiki i restauracje przyciągają nie tylko miłośników białego szaleństwa.

Dwa główne tereny narciarskie: Plan Checrouit i Val Veny.

Na Plan Checrouit prowadzi z Courmayeur nowoczesna kolejka linowa, najwyższy punkt tego terenu narciarskiego to Testa d`Arp (2756 m n.p.m.), z którego rozciąga się przepiękny widok na masyw Mont Blanc. Z Testa d`Arp prowadzą w dół dwie nieprzygotowane trasy: jedna przez Colle di Youla do Val Veny, druga przez Alpe d`Arp i Alpe d`Arpetta do Dolonne i Coyurmayeur. Mniej wprawnym narciarzom polecamy wjazd kolejką linową na Cresta Youla, a potem zjazd po łatwym, stromym zboczu do Lago Checrouit.
Na teren narciarski Val Veny można dostać się wyciągami z Plan Checrouit i z niedalekiego miasteczka Entre`ves. Są to ciekawe, zróżnicowane trasy z pięknymi widokami na Mont Blanc.
Kilka kilometrów od Entre`ves z wyciągu Palud można wjechać na Punta Helbronner na zboczu Mont Blanc. Stąd można szusować słynną trasą Valle`e Blanche do Chamonix.

Teren narciarski Courmayeur:

Ośrodek oferuje około 50 kilometrów tras. 8 wyciągów krzesełkowych, 7 wyciągów orczykowych, 4 wyciągi linowe - duże wagony, 1 wyciąg linowy - gondola.
Najdłuższa trasa Cresta Youla - Zerotta Int nr 18 - 7 km, różnica poziomów 1100 metrów, o średnim stopniu trudności.
Najtrudniejsza trasa to Competizione - 0,8 km, różnica poziomów wynosi 285 metrów.

Szeroka oferta atrakcji sportowych: wyprawy psim zaprzęgiem, konne przejażdżki, jazda na łyżwach, tenis. W Courmayeur znajduje się centrum sportowe z lodowiskiem, kortami tenisowymi, kortami do squasha i ze sztuczną ścianą do wspinaczki. Ponadto siłownia i centrum odnowy. 

Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 27

Trasy łatwe: 9

Trasy średnie: 14

Trasy trudne: 4

Długość tras narciarskich: 50km

Wysokość: 1227-2624 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka


Hotele

Hotel Mont Blanc

Gwiazdki4

Courmayeur

Elegancki hotel w charakterystycznym alpejskim stylu, typowym dla doliny Valle d' Aosta. Courmayer jest najsłynniejszym kurortem w Dolinie Aosty, na nartach można dostać się na stronę francuską do Chamonix. Hotel jest bardzo komfortowy, ma piękne pokoje i przestrzenne pomieszczenia dla gości. 56 przytulnych pokoi z łazienką, suszarką do włosów, telefonem, TV, mini barem, sejfem, niektóre pokoje dwupoziomowe na 4 osoby. Hotel cieszy się dużą popularnością ze względu na bardzo dobre usługi i serdeczną atmosferę, tak typową dla narciarzy.

Hotel Mont Blanc Village

Gwiazdki5

Courmayeur

Wspaniały, bardzo ekskluzywny pięciogwiazdkowy Hotel oferuje przepiękne widoki na Mont Blanc, baseny wewnątrz i na zewnątrz budynku, bezpłatny wstęp do Spa oraz transport do miejscowości Courmayeur i pobliskich stoków narciarskich. Usługi na najwyższym poziomie, niesamowita kuchnia oraz nienaganna obsługa gwarantują niezapomniane wrażenia oraz wymarzone wakacje.
Od 2010 roku hotelowa restauracja jest rekomendowana przez Przewodnik Michelin.

 Musisz się zalogować, aby dodać komentarz