Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Cortina D'Ampezzo


Cortina DAmpezzo

Cortina D'Ampezzo (1224 m.n.p.m)


Piękny teren narciarski położony na wysokości 1224 - 2930 m.n.p.m. w północno-wschodniej części Włoch, gdzie sezon zimowy trwa od grudnia do Wielkanocy. Posiada 69 tras o długości 140 km i dysponuje 42 wyciągami. Trasy o różnej skali trudności, wszystkie dośnieżane i wspaniale przygotowane.

Cortina to przede wszystkim trzy bardzo znane ośrodki narciarskie: Tofane, Faloria i Cristallo. Nie są ze sobą połączone, ale można wygodnie dojechać Skubisem. Z Tofane można pojechać czarną trasą Forcella Rossa, a potem na trasę Olimpijską Pomedes i Rumerlo do schroniska Duca d’Aosta, gdzie był kiedyś zapalony znicz Olimpijski. Warto również zaliczyć czarną trasę Canalone Staunìes w Cristallo, różnica wysokości 2939 m n.p.m do punktu zjazdu wynosi 1715 m. Trasa jest otwarta tylko w dni pogodne przy dobrych warunkach atmosferycznych.

Cortina posiada trasy nadające się dla rodzin z dziećmi, jest wiele szkółek narciarskich i wypożyczalni nart. W Cortinie jest również Snowpark z quarterpipe, tables, slides, jumps, halfpipe oraz trasa do boardercrossu. Snowpark znajduje się w dzielnicy Tofane i jest podzielony na 2 obszary z różnym stopniem trudności: Easy Line - dla początkujących snowboardzistów, oraz Media Line - dla bardziej doświadczonych.

Cortina D'Ampezzo przyciąga turystów z całego świata, wszyscy narciarze znają tę nazwę. Cortina jest znana jako „Królowa Włoskich Dolomitów”, znajduje się w samym sercu tych gór.

Tę stosunkowo niewielką miejscowość opiewa ogromna sława. Wszystko to za sprawą Olimpiady Zimowej, która odbywała się tam w 1956 roku. Obecnie w Cortinie rozgrywają się coroczne zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Kotlina Ampezzo jest celem wakacyjnym wielu narciarzy z całego świata. Oferuje swoim gościom różnorakie formy zakwaterowania od super luksusowych hoteli po prywatne kwatery i górskie schroniska w których można odnaleźć ciszę i spokój. Cortina będzie rajem zarówno dla fanatyków dyscyplin "klasycznych" jak i ekstremalnych sportów narciarskich. Po narciarskich szaleństwach na turystów czekają sklepy, galerie, bary i restauracje.

Stadion Olimpijski
obecnie jest to lodowisko na którym odbywają się różne imprezy, można wypożyczyć łyżwy. Organizowana jest również dyskoteka na lodzie "Disco Dance". Basen w Cortinie jest bardzo ładny i nowoczesny, znajduje się w dzielnicy Guargnè.

San Vito Di Cadore to śliczna, typowo alpejska mała miejscowość w Dolinie Del Boite, malowniczo usytuowana między słynnymi szczytami Antalao, Pelmo, Marcora i Tofane. San Vito Di Cadore odległe od Cortiny 11 km jest połączone z kurortem wygodnym połączeniem skibusu. Ceny w San Vito są niższe, standard hoteli i apartamentów bardzo dobry. W miasteczku są sklepy, bary i restauracje.

Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 69

Trasy łatwe: 42

Trasy średnie: 19

Trasy trudne: 8

Długość tras narciarskich: 140km

Wysokość: 1224 - 2930 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka Musisz się zalogować, aby dodać komentarz