Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Alta Badia


Alta Badia

Alta Badia (1324 m - 2750 m n.p.m.)


Alta Badia to ośrodek narciarski w prowincji Bolzano w północnych Włoszech. Należy do gmin Corvara, Colfosco, Pedraces, Badia, San Cassiano i La Villa. Alta Badia wchodzi w skład regionu objętego skipassem Dolomitisuperski. Spośród innych ośrodków narciarskich wyróżnia ją duże nasłonecznienie tras oraz piękne widoki górskie służące wielu turystom za urzekające tło do pamiątkowych fotografii.

Alta Badia obejmuje 130 km różnorodnych dodatkowo naśnieżanych tras na wysokości od 1400 m do 2700 m n.p.m. i gwarantuje bardzo dobre warunki narciarskie przez cały sezon od końca listopada do połowy kwietnia. 103 trasy, 52 wyciągi, najdłuższa trasa Lagazuoi (8,5 km) i trasa Vallon- Corvara (4,3 km) to tylko niektóre charakterystyczne walory tego narciarskiego ośrodka. 

Trasy Ośrodka Narciarskiego Alta Badia mają połączenie z trasami największej karuzeli narciarskiej w Europie z Sella Rondą

Najsłynniejsze szlaki wiodące z Alta Badia:

Karuzela narciarska Sella Ronda czyli przejazd wokół masywu Sella przez cztery najsłynniejsze przełęcze w Dolomitach. 

Szlak I Wojny Światowej wokół szczytu Col Di Lana - góry, która jest symbolem krwawych walk w Dolomitach podczas I Wojny Światowej - przepiękna trasa wiodąca, aż do Malga Ciapela, i szlak prowadzący wokół szczytów Marmolady, la Civetta, il Pelmo, le Cinque Torri, le Tofane, il Lagazuoi, Conturines i il Settsass.

Szlak Lagazuoi z pięknymi trasami Armentarola/San Cassiano, i wjazd na Passo Falzarego.

Od 2007 roku Alta Badia ma połączenie skibusem z ośrodkiem narciarskim w Górnej Adydze z Kronplatzem.

Miejscowości Corvara, Colfosco, La Villa, Badia, Pedraces, La Villa to maleńkie kurorty w których jest dobra, ale droga baza hotelowa. Po nartach można spędzić czas w barach, restauracjach, pubach lub w hotelowym Centrum Wellness. Te małe miejscowości są połączone nie tylko trasami, ale również skibusem.

Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 103

Trasy łatwe: 68

Trasy średnie: 30

Trasy trudne: 5

Długość tras narciarskich: 130km

Wysokość: 1400 - 2700 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka


Hotele w Alta Badia

Hotel Meuble Fiori

Gwiazdki3

Alta Badia

Bardzo ładny mały Hotelik w centrum San Vito Di Cadore, oddalony ok. 8 km od Cortiny D’Ampezzo. Często określany mianem „perełka wśród gór”, hotel w stylu alpejskim cieszy się dużą popularnością. Jest prowadzony rodzinnie, bardzo zadbany, na dole znajduje się słynna cukiernia Fiori znana od XIX wieku prowadzona również przez właścicieli.

W pobliżu hotelu Fiori, 200 m od centrum miasteczka San Vito di Cadore, w dwóch niewielkich budynkach znajdują się apartamenty  Trilo oraz apartament na 8 osób, bardzo dobrze wyposażone i bardzo wygodne.

Hotel Miramonti

Gwiazdki3

Alta Badia

Trzygwiazdkowy elegancki hotel położony w wyjątkowym miejscu w otoczeniu Dolomitów, ok. 600 m od wyciągu narciarskiego.Tego lata została kompletnie odnowiona jadalnia, bar oraz pokoje. Hotel zyskał nowe, gustowne i eleganckie trzy typy pokoi: Comfort, Premium, Superior. Hotel oferuje również swoim gościom nowe centrum wellness, smaczną kuchnię, bezpłatne Wi-Fi oraz hotelowy skibus.

 Musisz się zalogować, aby dodać komentarz