Wybierz

Happy Week
Polska Szkółka Narciarska Dolomity Tour

Polska Szkółka Narciarska "Dolomity Tour" w Pinzolo z Licencją SITN PZN sezon 2022

Trasa

40-014 Katowice
ul. Stanisława 8
tel: 0048 32 259 82 03
tel: 0048 32 206 96 65
e-mail: dolomity@dolomity.com.pl

Termin kursów: 16.01-25.02.2022

Regulamin kursów: http://www.dolomity.com.pl/centrum-klienta/regulamin-szkolki-narciarskiej

Mimo braku kontroli na przejściach granicznych należy przestrzegać obowiązującego prawa kraju, do którego się wyjeżdża (Układ z Schengen i Dekrety UE). Dotyczy to również Dekretów i Zarządzeń w okresie epidemii Covid-19.

Polska Szkółka Narciarska "Dolomity Tour" w Pinzolo we współpracy z Włoską Szkołą Narciarską w Pinzolo - Scuola Italiana Sci di Pinzolo, która ma wiele osiągnięć w zakresie szkolenia małych dzieci i młodzieży, organizuje kursy narciarskie na przepięknych trasach Ośrodka Narciarskiego PinzoloKursy dla dzieci i młodzieży są propozycją dla naszych klientów, którzy wykupili wczasy narciarskie w Biurze "Dolomity Tour". To oferta dla narciarzy marzących o wspólnym szusowaniu z dziećmi, o wspólnym spędzaniu wolnego czasu na przepięknych stokach Dolomitów, w jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w Europie Madonna Di Campiglio/ Pinzolo. To ruch, zabawa i pierwsze przezwyciężanie trudności, to nauka samodzielności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jazda na nartach nie tylko uczy pokory, ale daje wiele radości i satysfakcji. 
Nasza kadra
 to wykwalifikowani instruktorzy narciarscy posiadający legitymację Instruktora PZN, lub licencję MEN, uprawniającą do szkolenia dzieci i dorosłych. Prowadzimy kursy narciarskie o różnym stopniu zaawansowania dla dzieci od 4 do 14 lat z polskim instruktorem narciarskim;
Program nauczania narciarstwa dla dzieci opracowany przez SITN/PZN.

Kurs narciarski z instruktorem polskim 6 dni po 3.30 godz. (kurs narciarski w godzinach: 10.00 do 13.30) koszt 600 PLN,
zapisy wyłącznie w biurze Dolomity Tour w Katowicach.


Klub Młodego Narciarza - zostaw dziecko pod opieką instruktora narciarskiego!

Dzieci wpisane do naszej Polskiej Szkółki Narciarskiej w Pinzolo mogą, za dodatkową opłatą, brać udział w zajęciach rekreacyjnych Klubu Młodego Narciarza w godzinach od 13.30 do godziny 16.00. W tym czasie rodzice mogą spokojnie i radośnie jeździć na nartach;
- lunch w schronisku z instruktorem - należy dać dziecku około 10 € na posiłek
- po obiedzie zajęcia i zabawa na śniegu z instruktorem narciarskim do godziny 16.00


Cena za 6 dni: 250 PLN – zapisy w biurze Dolomity Tour przed wyjazdem  w Dolomity, lub w Pinzolo u instruktora narciarskiego lub Szefa szkółki.
Cena za 6 dni: 250 PLN 
Cena za 1 dzień: 15 Euro zapisy w Pinzolo u Szefa szkółki.

Uwaga! Minimalna liczba uczestników to 5 osób!

Nowość "LADY TOUR" tylko dla kobiet, dlaczego ?  

- często nie mają z kim jeździć na nartach, mężczyźni chcą poszaleć i są ambitni, a kobiety wolą spokojniejsze narciarstwo,
- kobiety mają prawo do wypoczynku i spokoju również na nartach,
- mężczyźni zazwyczaj poddają krytyce umiejętności narciarskie kobiet,
- mężczyzna nigdy nie nauczy swojej partnerki jazdy na nartach, zazwyczaj krzyczy,
- kobiety też mają prawo do uprawiania narciarstwa zgodnie ze swoim temperamentem, fizycznymi warunkami i potrzebą wypoczynku w przepięknej scenerii najpiękniejszych gór na świecie, w Dolomitach. 
- jeżeli zapisałaś dziecko do szkółki narciarskiej, to tak naprawdę będziesz miała czas dla siebie,
     
Korzyści wynikające z uczestnictwa w Lady Tour:
- 4 dni (od poniedziałku do czwartku włącznie) 3 godziny dziennie, od godz. 10 rano, jazda z profesjonalnym, miłym, spokojnym i oczywiście z przystojnym instruktorem po trasach ośrodka narciarskiego Pinzolo/Madonna Di Campiglio
- indywidualne, spokojne podejście do nauczania, w sposób prosty instruktor wyjaśni co robić i jak zjeżdżać, no i najważniejsza sprawa dla kobiet... poprawienie stylu jazdy na nartach,
- zwiedzanie ośrodka narciarskiego Pinzolo/Madonna Di Campiglio jazda po różnych trasach i okaże się, że kobieta zewsząd zjedzie na nartach, dodatkowo pozna punkty widokowe... atrakcje kulinarne.. i uwierzy w siebie. 

Lady Tour jest dla kobiet już jeżdżących równolegle, czyli więcej niż pługiem. Reszty nauczy się na trasach Pinzolo/Madonna Di Campiglio w miłej atmosferze wypoczynku na nartach, bez strachu, krzyku i zniecierpliwienia i krytyki wspaniale szusujących mężczyzn.

Cena za 4 dniowy Lady Tour: 80 €
Ważne: minimalna liczba uczestniczek 5 osób.
 
 

Szkółka Sportowa  "SPORT, FREE RIDE, FREE STYLE" dla zaawansowanych.

- czyli kurs jazdy sportowej dla zaawansowanych - doskonalenie jazdy równoległej NW, jazda sportowa na krawędziach, podstawy slalomu, Free Ride, Free Style, elementy różnych technik narciarskich.
- kurs dla dzieci od 10 lat i dla dorosłych do 101 lat.
- kurs przeznaczony dla narciarzy, którzy czują się komfortowo w każdych warunkach narciarskich.

Program:
- ilość godzin szkolenia - 6 dni po 3 godziny - 18 godz.
- 2 dni - podstawy slalomu 
- wyjazd na trasy ośrodka narciarskiego Madonna Di Campiglio - 1 dzień (dopłata do skipassu)
- Free Ride i Free Style, Fun Carving
- zawody (odpłatnie około 12 €)
- minimalna ilość uczestników w kursie 5 osób.
- zajęcia uzależnione są od aktualnie panujących warunków atmosferycznych.
Cena kursu: 600 PLN od osoby.


Kursy narciarskie dla dzieci od 4 do 14 lat

1. Poziom "Start" skręcamy pługiem

Kurs wyłącznie dla dzieci początkujących, które nigdy nie jeździły na nartach, które pierwszy raz założyły narty i uczą się od podstaw. Dzieci muszą mieć ukończone 4 latka. 
zajęcia odbywają się w "ogródku narciarskim dla dzieci" w którym jest specjalna ruchoma taśma.
ilość dzieci w grupie: do 10 kursantów, każdą grupę szkoli 2 instruktorów, jeden włoski i jeden polski, czyli na 10 dzieci jest dwóch wykwalifikowanych instruktorów. W przypadku gdy grupa liczy 5 dzieci jest 1 instruktor.
ilość godzin szkolenia: 6 dni po 3 godziny = 18 godzin szkolenia.
cel szkolenia: wprowadzenie w świat narciarstwa, oswojenie z nowym sprzętem i nowym środowiskiem, samodzielne poruszanie się, nauka bezpiecznego upadania oraz samodzielnego podnoszenia się, pozycja płużna, krótkie zjazdy w linii spadku stoku w pozycji płużnej, hamowanie w pozycji płużnej, nauka wyjazdu wyciągiem taśmowym, zmiany kierunku jazdy wykonywane w pozycji płużnej - łuki płużne, zapinanie i odpinanie nart, nauka jazdy w grupie (gęsiego).
rodzice podczas szkolenia: rodzice są proszeni o nie interweniowanie podczas zajęć dziecka, konsultacje z instruktorem są możliwe po skończonych zajęciach, obecność rodzica w trakcie trwania zajęć wymaga zgody dwóch instruktorów, polskiego i włoskiego.
dodatkowa godzina konsultacji z rodzicami (nieobowiązkowa): po zakończeniu zajęć będzie można jeszcze przez 1/2 godziny skorzystać z konsultacji z polskim instruktorem w miejscu wskazanym przez instruktora.
Cena kursu dla dzieci początkujących poziom "Start": 600 PLN od osoby.

2. Poziom "Pierwszy" łączymy narty

Kurs wyłącznie dla dzieci, które jeżdżą bardzo słabo pługiem, ale stoją na nartach; utrzymują się na nartach, ale mają trudności z zatrzymywaniem się i sterowaniem nartami. Dzieci te już nie nadają się do "ogródka narciarskiego" ale jeszcze nie potrafią samodzielnie zjeżdżać. Dzieci korzystają z wyciągu krzesełkowego. Muszą mieć ukończone 4 latka. Młodsze dzieci nie będą przyjmowane na kurs.
- zajęcia odbywają się na łagodnym małym stoku, ale dzieci korzystają już z wyciągu krzesełkowego.
ilość dzieci w grupie: do 10 kursantów, każdą grupę szkoli jeden polski instruktor z pomocą jednego polskiego asystenta instruktora, czyli na 10 dzieci jest jeden polski instruktor z jednym pomocnikiem instruktora. W przypadku gdy grupa liczy 5 dzieci jest 1 instruktor.
ilość godzin szkolenia: 6 dni po 3 godziny 30 minut - 3 godziny szkolenia + 30 minut przerwy na gorącą herbatkę = 18 godzin szkolenia + czas na herbatkę.
cel szkolenia: przechodzenie do równoległego ułożenia nart w skręcie i sterowania na nartach równoległych - skręt z pługu, umiejętność kontrolowania szybkości i hamowania sytuacyjnego, chodzenie na nartach, zmiana kierunku w czasie chodzenia, nauka upadania i samodzielnego podnoszenia się, jazda pługiem, hamowanie techniką płużną, nauka jazdy wyciągiem, łuki płużne, skręty techniką płużną, nauka prawidłowego odciążania i rotacji nóg, - skręt równoległy ślizgowy, umiejętność samodzielnego zapinania i odpinania nart. Nauka jazdy w grupie (gęsiego), zatrzymywanie się w grupie;
rodzice podczas szkolenia: rodzice są proszeni o nie interweniowanie podczas zajęć dziecka, konsultacje z instruktorem są możliwe po skończonych zajęciach, obecność rodzica w trakcie trwania zajęć wymaga zgody instruktora.
dodatkowa godzina konsultacji z rodzicami (nieobowiązkowa): po zakończeniu zajęć będzie można jeszcze przez 1/2 godziny skorzystać z konsultacji z polskim instruktorem w miejscu wskazanym przez instruktora.
Cena kursu dla dzieci bardzo słabo jeżdżących poziom "Pierwszy": 600 PLN od osoby.

3. Poziom "Drugi" ślizgamy się równolegle

Kurs dla dzieci, które jeżdżą słabo, ale utrzymują się na nartach, jeżdżą pługiem, potrafią sterować nartami i zatrzymywać się. Dziecko stoi pewnie na nartach i potrafi samo wstać po upadku.
zajęcia odbywają się na niebieskich trasach, na łagodnym stoku, dzieci korzystają z wyciągu.
ilość dzieci w grupie: do 10 kursantów, każdą grupę szkoli jeden polski instruktor.
ilość godzin szkolenia: 6 dni po 3 godziny i 30 minut - 3 godziny szkolenia + 30 minut przerwy na gorącą herbatkę = 18 godzin szkolenia + czas na herbatkę.
cel szkolenia: nauka jazdy wyciągiem, jazda pługiem, łuki płużne, skręty techniką płużną, podstawy skrętów równoległych techniką NWN i techniką WN - nauka prawidłowego odciążania i rotacji nóg, - skręt równoległy ślizgowy, umiejętność samodzielnego zapinania i odpinania nart. Nauka jazdy w grupie (gęsiego), zatrzymywanie się w grupie, kontrola prędkości w czasie jazdy na stokach bardzo łatwych i łatwych. Jazda z kijami.
rodzice podczas szkolenia: rodzice są proszeni o nie interweniowanie podczas zajęć dziecka, konsultacje z instruktorem są możliwe po skończonych zajęciach, obecność rodzica w trakcie trwania zajęć wymaga zgody instruktora.
dodatkowa godzina konsultacji z rodzicami (nieobowiązkowa): po zakończeniu zajęć będzie można jeszcze przez 1/2 godziny skorzystać z konsultacji z polskim instruktorem w miejscu wskazanym przez instruktora.
Cena kursu dla dzieci słabo jeżdżących poziom "Drugi": 600 PLN od osoby.

4. Poziom "Trzeci" i zaczynamy jeździć na krawędziach

Kurs dla dzieci, które jeżdżą dobrze po łatwych trasach zielonych i niebieskich, potrafią swobodnie skręcać, są samodzielne na wyciągu, stoją pewnie na nartach i zatrzymują się bez problemów.
zajęcia odbywają się na trasach Pinzolo, dzieci korzystają z wyciągu.
ilość dzieci w grupie: do 10 kursantów, każdą grupę szkoli jeden polski instruktor.
ilość godzin szkolenia: 6 dni po 3 godziny i 30 minut - 3 godziny szkolenia + 30 minut przerwy na gorącą herbatkę = 18 godzin szkolenia + czas na herbatkę.
cel szkolenia: jazda pługiem, łuki płużne, skręty techniką płużną, skręty równoległe NWN i WN, śmig WN, doskonalenie prawidłowych nawyków ruchowych i poprawnej pozycji narciarskiej, ograniczanie wielkości śladu ślizgowego, skręt równoległy bazowy -  podstawy skrętu równoległego na krawędziach (carving). Nauka jazdy w grupie (gęsiego), zatrzymywanie się w grupie, kontrola prędkości w czasie jazdy na stokach łatwych i średnich.
rodzice podczas szkolenia: rodzice są proszeni o nie interweniowanie podczas zajęć dziecka, konsultacje z instruktorem są możliwe po skończonych zajęciach, obecność rodzica w trakcie trwania zajęć wymaga zgody instruktora.
dodatkowa godzina konsultacji z rodzicami (nieobowiązkowa): po zakończeniu zajęć będzie można jeszcze przez 1/2 godziny skorzystać z konsultacji z polskim instruktorem w miejscu wskazanym przez instruktora.
Cena kursu dla dzieci dobrze jeżdżących poziom " Trzeci": 600 PLN od osoby.

5. Poziom "Czwarty" robimy długie i szybkie skręty, jeździmy krótkimi skrętami

Kurs dla dzieci, które jeżdżą dobrze po trasach o różnym stopniu trudności - czerwonych i czarnych, czują się pewnie i swobodnie na nartach, są samodzielne na wyciągu.
zajęcia odbywają się na trasach Pinzolo, dzieci korzystają z wyciągu.
ilość dzieci w grupie: do 10 kursantów, każdą grupę szkoli jeden polski instruktor.
ilość godzin szkolenia: 6 dni po 3 godziny i 30 minut - 3 godziny szkolenia + 30 minut przerwy na gorącą herbatkę = 18 godzin szkolenia + czas na herbatkę.
cel szkolenia: jazda pługiem, łuki płużne, skręty techniką płużną, skręty równoległe NWN i WN, śmig WN, skręty równoległe na krawędziach (carving), śmig na krawędziach (carving), skręt równoległy długi, skręt równoległy krótki, zwiększanie prędkości ze stosowną kontrolą i zachowaniem bezpieczeństwa, doskonalenie jazdy na krawędziach w warunkach wymuszonego toru jazdy. Nauka jazdy w grupie (gęsiego), zatrzymywanie się w grupie, kontrola prędkości w czasie jazdy na stokach łatwych, średnich i trudnych.
rodzice podczas szkolenia: rodzice są proszeni o nie interweniowanie podczas zajęć dziecka, konsultacje z instruktorem są możliwe po skończonych zajęciach, obecność rodzica w trakcie trwania zajęć wymaga zgody instruktora.
- dodatkowa godzina konsultacji z rodzicami (nieobowiązkowa): po zakończeniu zajęć będzie można jeszcze przez 1/2 godziny skorzystać z konsultacji z polskim instruktorem w miejscu wskazanym przez instruktora.
Cena kursu dla dzieci dobrze jeżdżących poziom "Czwarty": 600 PLN od osoby.

WAŻNE: PROSZĘ PRZECZYTAĆ ! 
W pierwszym dniu zajęć instruktorzy sprawdzą umiejętności narciarskie każdego z uczestników kursu. W przypadku słabego poziomu zaawansowania i niewystarczających umiejętności technicznych i warunków fizycznych, instruktor ma prawo przesunąć narciarza do poziomu odpowiadającego faktycznym umiejętnościom i warunkom fizycznym dziecka.

Ważne: zgodnie z art. 160, w związku z art. 210 lub w związku z art. 211 Kodeksu Karnego, jedynym odpowiedzialnym za szkolenie i bezpieczeństwo dzieci jest instruktor narciarski, w przypadku jakichkolwiek problemów i wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt z instruktorem prowadzącym zajęcia. O rezygnacji dziecka ze szkolenia bezwzględnie i obowiązkowo należy zawiadomić instruktora prowadzącego zajęcia.

Dyplom:
Każde dziecko otrzymuje Dyplom ukończenia kursu.

Zawody:
Wszystkie grupy "jeżdżące" biorą udział w zawodach organizowanych przez szkółkę włoską. Uczestnictwo w zawodach należy uzgodnić z  polskim instruktorem prowadzącym kurs, zawody są dodatkowo płatne około 12 € za dziecko. Za zawody płaci się we Włoszech.

Polski instruktor ma prawo, po konsultacji z rodzicami, do przesunięcia dziecka do grupy niższej lub wyższej zgodnie z kwalifikacjami dziecka, o ile grupa liczy mniej niż 10 kursantów.

Ważne dla rodziców dzieci kursu "Start": nie ma możliwości przesunięcia dziecka z "ogródka narciarskiego" do grupy wyższej, albo dziecko już jeździło na nartach albo nie!!!

Uprzejmie prosimy rodziców o dokładne przeanalizowanie umiejętności dziecka w celu uniknięcia nieporozumień i nie czynienia "krzywdy" własnemu dziecku.


Obowiązkowo:
dziecko musi posiadać: pełne ubezpieczenie travel + ski; skipass, kask, narty, buty narciarskie, kijki, nieprzemakalny wygodny kombinezon (szczególnie małe dzieci), dobre rękawiczki.

Regulamin kursów znajduje się w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa, które są przesyłane wraz z ofertą i umową, są dostępne również na stronie głównej. Rodzice są zobowiązani do przeczytania Regulaminu kursów narciarskich szkółki "Dolomity Tour".

Organizacja kursów narciarskich może ulec zmianie w związku z koniecznością dostosowania się do aktualnie obowiązujących norm sanitarnych
.
Biuro Podróży „Dolomity Tour” powiadomi klientów o obowiązkowych normach sanitarnych obowiązujących w Dolomitach.
Narzucone odgórnie zasady i wynikające z nich ewentualne ograniczenia lub niewygody nie stanowią podstawy do składania reklamacji.

Zapisy i płatność za kurs obowiązkowo przy wykupieniu wczasów w Polsce.
W kursie narciarskim organizowanym przez szkółkę "Dolomity Tour" mogą brać udział wyłącznie dzieci rodziców, którzy wykupili w naszym Biurze wczasy narciarskie.

Zapisanie dziecka na kurs w Pinzolo, bez uprzedniego zgłoszenia w Polsce, jest absolutnie niemożliwe. Za kurs płacimy w Polsce. Każdy uczestnik kursu, wraz z Voucherem, dostaje skierowanie na kurs, dokument ten potwierdza zapisanie dziecka na nasz kurs narciarski.