Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Tre Valli - Falcade


Tre Valli - Falcade

Tre Valli czyli Falcade, San Pellegrino i Alpe Lusia.

Super telekabina na Le Buse, to nowa kolejka kabinowa z Falcade/Molino do schroniska Le Buse, kabina jednorazowo zabiera 8 narciarzy.

Kompleks narciarski składający się z trzech dolin: San Pellegrino Pass, Moena - Alpe di Lusia
i Falcade, to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Dolomitach i we Włoszech. Usytuowany w dwóch regionach w Veneto i w Trentino, ośrodek narciarski Tre Valli, niejednokrotnie zdobywał pierwsze miejsce w rankingu najlepszych terenów narciarskich we Włoszech. Około 100 km świetnie przygotowanych tras, nowoczesne wyciągi, malownicze bardzo różnorodne i atrakcyjne trasy, przepiękne widoki i 3 Topowe europejskie trasy to wizytówka Tre Valli.
Trasy znajdują się na wysokościach od 1000 do 2800 m n.p.m;  95% dośnieżania, ładne i nowe schroniska, nowoczesne wyciągi to charakterystyka kompleksu narciarskiego Tre Valli.
Najpiękniejszym szczytem jest majestatyczna i malownicza Col Margherita (2513 m n.p.m.) zwana "tarasem Dolomitów".
Ośrodek narciarski Tre Valli należy do grupy Dolomitisuperski. Na Tre Valli obowiązuje skipass lokalny lub Dolomitisuperski. W Falcade Polska Szkółka Narciarska "Dolomity Tour".

Przełęcz San Pellegrino (1910 m n.p.m.)

Należy do jednych z piękniejszych przełęczy w Alpach. Ośrodek Tre Valli jest dumą Dolomitów Wschodnich. Trasy od strony szczytu Cima Uomo szerokie i nasłonecznione. 9 wyciągów, trasy naśnieżane i bardzo różnorodne. Najsłynniejsza trasa to trasa czarna TOP z Col Margherita na przełęcz San Pellegrino, z Col Margherity jedzie się na nartach do Falcade.   
Natomiast z Passo San Pellegrino na Alpe Lusia jedzie się skibusem (skibus płatny) ok.15 minut.

Snowparki
Easy Snowpark – jeden z najatrakcyjniejszych snowparków w Dolomitach jest na przełęczy San Pellegrino i posiada 5 różnych Jamps, 6 Rails, 1 Halfpipe,1 Kink-Box, 1 Rainbow-Box.
Na Alpe Lusia są dwa wspaniałe snow parki. 

Alpe di Lusia (2242 m n.p.m.)

Nowoczesne centrum narciarskie wchodzące w skład kompleksu narciarskiego Tre Valli to 6 nowych wyciągów (w tym super nowoczesna kolejka), ponad 40 km tras rozciągających się od Ronchi po Bellamonte. Trasa TOP to czarna trasa ze szczytu Lusia do Ronchi, nazywa się Fiamme d'Oro.

Miejscowość Moena (1000 m n.p.m.)

Piękne miasteczko, to małe "Zakopane" w Val Di Fassa, słynny kurort narciarski w sercu Dolomitów Wysokich między masywem Sassolungo, Monzoni, Latemar, Catinaccio i Alpe Lusia. Miejscowość pełna życia, bardzo malownicza i urokliwa. Moena oferuje wiele rozrywek (restauracje, puby, dyskoteki, bary), jest miasteczkiem o pięknej architekturze. Położona w dolinie Wstęgi w regionie Trentino jest wizytówką tej części Dolomitów, jest doskonałą bazą do wypadów narciarskich, wszędzie blisko (na Sella Rondę około 8 km), bardzo dobrze funkcjonują skibusy. Z centrum Moeny na wyciągi Alpe Lusia ok. 4 km.

Miejscowość Falcade (1200 m n.p.m.)

Spokojna i urocza, ekologiczna wioska narciarska położona pomiędzy masywem lodowca Marmolada, Civettą, Pale di San Martino i szczytami Focobon, Cime d’Auta, Col Margherita i Alpe Lusia. Miejscowość usytuowana bezpośrednio pod wyciągami ośrodka narciarskiego Tre Valli. W styczniu 2003 roku Falcade zdobyło I miejsce w rankingu najlepszych miejscowości narciarskich we Włoszech (utrzymanie tras, dojazd do wyciągów, normy ekologiczne), zostawiając w tyle najsłynniejsze alpejskie miejscowości. Bardzo dobre, naśnieżane trasy narciarskie, o różnorodnej skali trudności. Topowa trasa Rossignol do Falcade jest jedną z najlepszych w Dolomitach. 6 wyciągów, ponad 40 km tras. Wielu naszych klientów tu właśnie pokochało Dolomity, magiczne, najpiękniejsze góry na świecie. Z Falcade blisko na Civettę, do Alleghe i do Malga Ciapela, na Marmoladę i Sella Ronda.

Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 67

Trasy łatwe: 30

Trasy średnie: 30

Trasy trudne: 7

Długość tras narciarskich: 100km

Wysokość: 1000-2800 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka Musisz się zalogować, aby dodać komentarz