Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Val di Sole - Mezzana, Pejo, Folgarida


Val di Sole -  Mezzana, Pejo, Folgarida
W regionie narciarskim Val di Sole do którego należą Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Passo Tonale i Pejo można skorzystać ze skipassu Superskirama lub skipassu lokalnego, ważnego na jeden ośrodek narciarski. Region ten znany jest z doskonałej infrastruktury, z tras o zróżnicowanym stopniu trudności, doskonałej bazy noclegowej i urzekających widoków. Duża wysokość n.p.m. tras narciarskich i nowoczesne systemy naśnieżania gwarantują świetne warunki od jesieni aż do wiosny.

Karuzela narciarska (Skiarea) Madonna di Campiglio - Pinzolo - Folgarida - Marilleva stanowi autentyczny raj dla amatorów narciarstwa i snowboardu. Oferuje około 150 kilometrów doskonale przygotowanych tras o rożnym stopniu trudności, 61 wyciągów oraz 5 snowparków, z których Snow Park Ursus to jeden z 5 najlepszych w Alpach. Najtrudniejsza trasa to  DoloMitica w Pinzolo o długości 5750 metrów z różnicą poziomów wynoszącą 1248 metrów. Gondola Pinzolo Campiglio Express to najbardziej panoramiczna gondola w Dolomitach.

Miejscowości pod Karuzelą Narciarską: Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida, Mezzana
- zobacz hotele i apartamenty na stronie Madonna di Campiglio i Pinzolo
- Polska Szkółka Narciarska Dolomity Tour tylko w Pinzolo

Passo Tonale/Ponte di Legno – Adamello Brenta

Nowoczesne Centrum Narciarskie Adamello Ski składa się z dwóch ośrodków narciarskich, z przełęczy Tonale u stóp lodowca Presena (3069 m n.p.m) i z Ponte Di Legno, ośrodka w pięknym miasteczku poniżej przełęczy Tonale. Obydwa ośrodki narciarskie są połączone nowoczesną kolejką Cabinovia, która w 15 minut przewiezie narciarza z Ponte Di Legno na przełęcz Tonale lub odwrotnie. Ośrodek oferuje 100 kilometrów pięknych, szerokich, nasłonecznionych tras.

Miejscowości w ośrodku narciarskim Adamello Brenta: Ponte di Legno i Tonale
- Polska Szkółka Narciarska Dolomity Tour tylko w Ponte di Legno

Folgarida

Maleńka miejscowość z dostępem na Karuzele Narciarską, przysiółek w gminie Dimaro. Usytuowana wzdłuż drogi leżącej z Dimaro do Madonny di Campiglio. Odległość do Madonny di Campiglio wynosi 8 kilometrów. Liczne hotele i apartamenty stanowią wspaniałą bazę dla narciarzy.

Mezzana

Miejscowość przylegająca do Marillevy 900, przy stacji nowej Karuzeli Narciarskiej. Mała górska wioska położona przy Narodowym Parku Stelvio. Ładne hotele i apartamenty uprzyjemniają pobyt narciarzy w Val di Sole.

Pejo

Miejscowość Cogolo di Pejo, Pejo, to idealne miejsce w Dolinie Słońca, mała, bardzo piękna mieścina, położona w Narodowym Parku Stelvio, pod masywem Ortler - Cevedale. Miejscowość oddalona tylko o kilka kilometrów od wielkich ośrodków narciarskich Marilleva/Folgarida i Tonale. Doskonałe połączenie skibusem. Słynie z miejscowych term. Jest to jeden z najbardziej znanych kurortów w Dolinie Słońca.

Ośrodek narciarski Pejo-Cogolo z lokalnym skipassem oferuje ponad 15 km tras -  4 km niebieskich, 9 km czerwonych oraz  2 km czarnych. 1 wyciąg orczykowy, 3 wyciągi krzesełkowe i 1 wyciąg linowy oraz 1 wyciąg gondolowy. Przepustowość wyciągów wynosi około 6 000 osób na godzinę. Najtrudniejszy zjazd to Pista delle Gole o długości 2,25 km, różnica poziomów wynosi 600 m. Znajdują się tu idealne stoki dla rodzin z dziećmi.

Dolomiti Express – idealna propozycja dla osób, które mają dosyć jazdy samochodem oraz ulicznych korków. Nowoczesny pociąg łączący miejscowości Trento i Marilleva, specjalnie dostosowany do potrzeb narciarzy. Umożliwia on dojazd do wyciągów w Daolasa i Marilleva. Wyposażony jest w specjalne miejsca do przewozu sprzętu narciarskiego. Linia biegnie przez dolinę Adygi i pozwala dojechać do wszystkich większych stacji Val di Sole takich jak: Trento (via Dogana), Gardolo, Lavis, Zambana, Mezzocorona, Mezzolombardo, Mollaro, Taio, Dermulo, Tassullo, Cles, Mostizzolo, Caldes, Terzolas, Male, Dimaro, Marilleva. Pociąg zatrzymuje się również na stacjach pośrednich na życzenie narciarzy. Przejazd Trento - Marilleva trwa ok. 110 minut, a rozkład jazdy jest dostosowany do godzin otwarcia wyciągów. Parkingi przy stacjach są bezpłatne. Kolej powstała w 1909 i jest jednym z pierwszych pociągów elektrycznych w Europie. W 2003 roku linia została poszerzona o stację w Marilleva 900.

Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 155

Trasy łatwe: 70

Trasy średnie: 65

Trasy trudne: 20

Długość tras narciarskich: 265km

Wysokość: 850-3000 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka Musisz się zalogować, aby dodać komentarz