Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Ponte di Legno Tonale


Ponte di Legno Tonale
Przełęcz Passo Tonale, położona na granicy Lombardii i Trydentu, tworzy naturalny, słoneczny i widokowy amfiteatr oddzielający dolinę Val di Sole od doliny Vallecamonica i rozciągający się na wysokości od 1884 m do 3100 m, między masywami Ortles-Cevedale i Adamello-Presanella.

Nowoczesne Centrum Narciarskie Adamello Ski składa się z dwóch ośrodków narciarskich, z przełęczy Tonale u stóp lodowca Presena (3069 m n.p.m) i z Ponte Di Legno, ośrodka w pięknym miasteczku poniżej przełęczy Tonale. Obydwa ośrodki narciarskie są połączone nowoczesną kolejką Cabinovia, która w 15 minut przewiezie narciarza z Ponte Di Legno na przełęcz Tonale lub odwrotnie. Kolejka ma przystanek Intermedia Colonia Vigili, skąd można dojechać na nartach na wyciąg numer 10, a potem na trasy Ponte Di Legno. Narciarze mogą jeździć kolejką w obydwie strony. Jeżeli nie korzysta się z kolejki to z Tonale do Ponte Di Legno można dojechać trasą narciarską biegnącą pod kolejką. To nowoczesne i nowe połączenie dwóch ośrodków narciarskich sprawia, że Centrum Adamello Ski oferuje jedne z najlepszych warunków narciarskich zarówno dla rodzin z małymi dziećmi jak i dla bardzo wytrawnych narciarzy.

Ośrodki narciarskie:

Ponte Di Legno
ok 30 km bardzo dobrych średnich i trudnych tras.
Dwie słynne czarne trasy to trasa Corno d’Aola o długości 2700 m i różnicy poziomów 664 m, i druga to czwarta najtrudniejsza trasa w Europie o nazwie Temu’ o długości 1235 m i różnicy poziomów 382 m. Piękne urozmaicone trasy, wijące się i zmieniające kierunek. Trasy na wysokościach 2120 m n.p.m do 1121 m n.p.m. Stoki urozmaicone w dużej części zalesione. W niektóre weekendy, wieczorem w godzinach 20.30 – 23.00 jest otwarta czerwona trasa Valbione. Wszystkie trasy dośnieżane czynne od grudnia do połowy kwietnia.

Passo Tonale
ok 70 km pięknych szerokich, nasłonecznionych, różnych tras dla narciarzy początkujących i bardzo dobrze jeżdżących. Początkujący powinni wypróbować liczne trasy niebieskie a narciarze posiadający trochę większe umiejętności powinni wybrać się na lodowiec Presena lub na trasy Valbiolo, Scoiattolo i Vittoria. Dla najbardziej zaawansowanych najciekawsze będą trasy Paradiso, Petit Pierre, Presena Sinistro, Alpino, Contrabbandier. Trasa Paradiso jest szczególna, z uwagi na to, iż jest tak stroma, że na jej końcowy odcinek nie jest w stanie podjechać nawet ratrak; w związku z tym jeździ się tam często w głębokim, świeżym śniegu lub po muldach.

W Ośrodku narciarskim Tonale bardzo popularne jest jeżdżenie „fuori pista” czyli poza trasami. Na te wyprawy należy wybrać się z instruktorem narciarskim z powodu zagrożenia lawinowego. Coroczne, nocne spotkania na przełęczy Passo Tonale oraz zawody Lunarally zbierają wszystkich miłośników tej dyscypliny.
Ponadto, co dwa lata mają miejsce zawody Adamello Ski Raid, gdzie najlepsi sportowcy próbują swoich sił podczas ekstremalnego zjazdu po masywie Adamello o długości 42 Km i różnicy wysokości równej 3 400 m.

Z przełęczy Tonale, a dokładnie z lodowca Presena jest poprowadzona najdłuższa trasa w Europie, z 3000 m n.p.m. do Ponte Di Legno 1250 m n.p.m. licząca 11 km. W każdy wtorek i czwartek w godzinach od 20.30 – 23.00 jest otwarta trasa nocna Numer 33.

Przełęcz Tonale (Passo Tonale)

Przełęcz jest na wysokości około 2000 m n.p.m. i nie tworzy zorganizowanego miasteczka. Są tam usytuowane hotele różnej kategorii i rezydencje z apartamentami. Są sklepy spożywcze, pizzerie i bary. Oprócz wszystkich sportów zimowych, Przełęcz Tonale oferuje młodzieży liczne inicjatywy i imprezy organizowane przez cały sezon w ramach aktywności Après Ski. W Passo Tonale znajduje się tor do jazdy łyżwiarskiej oraz wypożyczalnia łyżew. Zarówno dorośli jak i maluchy mają tutaj zapewnioną zabawę. Jest również włoska szkoła psich zaprzęgów. Scuola Italiana Sleddog daje możliwość doznania emocji jaką daje wycieczka saniami ciągniętymi przez syberyjskie psy. Wypożyczalnia skuterów, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego w dobrej cenie sprawiają, że wakacje na przełęczy Tonale mogą być bardzo przyjemne.

Ponte Di Legno - miejscowość

To bardzo ładne i urokliwe miasteczko na wysokości 12 56 m n.p.m. z przepięknym historycznym centrum w którym ruch jest zarezerwowany tylko dla pieszych. Ładny ryneczek, eleganckie sklepy, bary, puby, dobre restauracje, nowoczesny basen, centrum sportowe, duży super market, wypożyczalnie nart, uprzyjemnią pobyt każdemu narciarzowi. Mało hoteli, ale za to apartamenty są po prostu znakomite. Z miasteczka jest bardzo blisko na wyciągi Ponte Di Legno i na kolejkę na Passo Tonale. Z lotniska z Bergamo do Ponte Di Legno jest 1,5 godziny jazdy samochodem, lotnisko jest połączone z Ponte bardzo dobrym i tanim transferem.

Wakacje dla Rodzin z dziećmi: na przełęczy Tonale jest Kindergarten zorganizowany przez Włoską Szkołę Narciarstwa, jest to teren ogrodzony, obszerny, nasłoneczniony placem zabaw śnieżnych, wyposażony w specjalną taśmę wyciągową oraz liczne atrakcje, gdzie instruktorzy wraz z opiekunami zajmują się małymi narciarzami. To tutaj małe dzieci stawiają pierwsze “ szusy”, a po kursie mogą pozostać w śnieżnym przedszkolu pod opieką wyspecjalizowanej opiekunki i spokojnie się bawić, a rodzice w tym czasie jeżdżą sobie beztrosko na nartach.

Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 46

Trasy łatwe: 15

Trasy średnie: 25

Trasy trudne: 6

Długość tras narciarskich: 100km

Wysokość: 1121 - 3069 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka


Hotele Ponte Di Legno i Tonale

Hotel Delle Alpi

Gwiazdki4

Ponte di Legno Tonale

Nowy, bardzo ładny Hotel Delle Alpi  usytuowany na przełęczy Tonale, blisko wyciągu Valbiolo (na nartach można się dostać na wszystkie wyciągi), cieszy się bardzo dobrą opinią. Panoramiczne położenie i  wspaniały widok na szczyty Adamello – Brenta i piękny lodowiec Presenella, charakterystyczna nowoczesna alpejska architektura,  eleganckie proste pokoje są wizytówką tego hotelu. Hotel został przebudowany w 2012 i jest ciekawym przykładem połączenia stylu tyrolskiego z nowoczesnością. W Hotelu jest 26 pokoi w tym 8 suite typu mansarda, komfortowych  i przestrzennych. Otwarto nowe Centrum Welleness z basenem i saunami.  

Hotel Blu Hotel Acquaseria

Gwiazdki4

Ponte di Legno Tonale

Nowy luksusowy, piękny i elegancki Hotel u stóp malowniczego zamku w Ponte Di Legno usytuowany w odległości 500 m od kolejki na Tonale i od wyciągu na trasy Ponte Di Legno. Hotel należy do znanej i cenionej włoskiej sieci Blu Hotels. Charakterystyczny styl alpejski połączony z nowoczesnością jest gwarancją dobrego smaku i perfekcyjnej estetyki. Hotel gwarantuje wszelkie usługi na najwyższym poziomie. Usługi są dostosowane do potrzeb rodzin z małymi dziećmi, jak i do wymagań klientów pragnących spędzić miłe chwile „po nartach”. Elegancko urządzone pokoje, wspaniałe profesjonalne Centrum Wellness, zajęcia dla dzieci, bardzo dobra włoska i lokalna kuchnia, usługi na najwyższym poziomie są wizytówką tego pięknego hotelu.

Hotel Gardenia

Gwiazdki3Superior

Ponte di Legno Tonale

Bardzo ładny i sympatyczny Hotel Gardenia usytuowany jest w malowniczej i cichej okolicy. Znajduje się blisko centrum oraz niedaleko wyciągów. Przytulny obiekt z profesjonalną i dyskretną obsługą, komfort oraz rodzinna atmosfera sprzyjają wspaniałemu wypoczynkowi. Większość pokoi jest po „słonecznej” stronie obiektu, co pozwala cieszyć się pięknym widokiem na panoramę Val di Sole i łańcuch Adamello.

 Musisz się zalogować, aby dodać komentarz