Wybierz

Happy Week

Cortina D'Ampezzo - atrakcje i wydarzenia

"Perła wśród Pereł" Miramonti Majestic Grand Hotel

Przepiękny i bardzo luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel Miramonti Majestic w Cortinie D'Ampezzo jest wymarzonym miejscem na zimowe wakacje na nartach. Jest to hotel z niesamowitą historią i tradycją. Jego gośćmi było wiele sławnych osób, takich jak Brigitte Bardot, Clark Gable, Elvis Presley, czy John Lennon. W hotelu kręcony był również 12 film o przygodach Jamesa Bonda pod tytułem: "Tylko dla twoich oczu". Hotel Miramonti przypominający swoim wyglądem zamek jest określany mianem „Perły wśród Pereł” w panoramie włoskich hoteli.

"Super Ski Tour 8"

To obowiązkowy punkt w programie każdego narciarza kochającego piękne widoki! :) Szlak wije się wokół Monte Averau i Monte Lagazuoi. 8 z 16 kilometrów stanowią długie i łatwe trasy, z zapierającym dech w piersiach widokiem na najpiękniejsze szczyty Dolomitów: Tofana, Pelmo, Civetta, Marmolada, Fanes, Averau, 5 Torri i Conturines. Polecamy również szlak "Armentarola" o długości 7,5 km, który schodzi z Lagazuoi do Alta Badia, pośród ośnieżonych gór i lodowców, oferując narciarzom także przejażdżkę tramwajem konnym. Więcej informacji znajdziecie na: www.skipasscortina.com

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Cortinie!

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Cortinie!

To już pewne! Mediolan i Cortina d'Ampezzo zorganizują Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 roku! Włosi świętują, a Szwedzi nie kryją rozczarowania... Decyzja zapadła na zgromadzeniu członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Lozannie. Trzymamy kciuki za przygotowania! :)

Urocza miejscowość blisko Cortiny

Urocza miejscowość blisko Cortiny

San Vito Di Cadore to śliczna, typowo alpejska mała miejscowość w Dolinie Del Boite, malowniczo usytuowana między słynnymi szczytami Antalao, Pelmo, Marcora i Tofane. San Vito Di Cadore odległe od Cortiny 11 km jest połączone z kurortem wygodnym połączeniem skibusu. Ceny w San Vito są niższe, standard hoteli i apartamentów jest bardzo dobry. W miasteczku czekają na Was sklepy, bary i restauracje. Warto zatrzymać się w polecanym przez nas "Park Hotel Ladinia **** Dolomiti SPA Resort"!

Kąpiel pod rozgwieżdżonym niebem

Kąpiel pod rozgwieżdżonym niebem

Nie opodal Cortiny w schronisku "Scoiattoli" na Passo Giau czeka na Was specjalna, opalana drewnem "wanna" z hydromasażem, znajdująca się pod gołym niebem. Atrakcją jest długa i gorąca kąpiel z kieliszkiem szampana w ręce, oczywiście pod rozgwieżdżonym niebem i widokiem na majestatyczne Dolomity! Info: www.rifugioscoiattoli.it , rifugio.scoiattoli@dolomiti.org