Wybierz

Happy Week

Ośrodek Narciarski Val Gardena – Selva val Gardena, Ortisei , Santa Christina


Val Gardena – Selva val Gardena, Ortisei , Santa Christina

Val Gardena (1236 m - 2518 m n.p.m.)

Val Gardena to długa, malownicza dolina, w której znajdują się jedne z najsłynniejszych miejscowości narciarskich  w Europie: Ortisei, Selva, Santa Cristina. Położone tutaj ośrodki narciarskie  należą  do grupy Dolomitisuperski, a trasy są połączone wyciągami z Sella Rondą. Dolina ta to jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarskich Europy. Tutejsze stoki są połączone karuzelą narciarską o łącznej długości 175 km plus 115 km tras biegowych. Nartostrady są skupione wokół miejscowości Ortisei, Santa Cristina i Selva. Na stokach Val Gardeny są rozgrywane zawody Pucharu Świata. Jest dużo bardzo dobrych tras narciarskich w tym 6 kilometrowa trasa “ Gardenissima” i malownicza trasa Dreier z Ciampinoi. Każda z tych miejscowości jest przy wyciągach. Z wszystkich miejscowości można dostać się na Sella Ronda na nartach.

Selva Val Gardena  (1.563 m n.p.m.)

Selva Gardena (1563 m n.p.m.) do dzisiaj ma charakter górskiej wioski, nowoczesne hotele i apartamenty sąsiadują z drewnianymi domkami. Miejscowość usytuowana pod masywem Sella ma najlepsze warunki śniegowe w całej dolinie. Pomiędzy miejscowościami doliny kursuje skibus, który dowozi narciarzy do wybranych wyciągów. Selva Gardena posiada bardzo dobre hotele w wysokim standardzie, ceny są wysokie, ale warto tu przyjechać. W Selvie są bary, restauracje, sklepiki które umilają czas po nartach.

Santa Christina (1.428 m n.p.m.)

Santa Cristina (1428 m n.p.m.) jest bardzo atrakcyjnym ośrodkiem narciarskim u stóp szczytu Sassolungo. Wokół S. Cristiny znajdują się tereny narciarskie: Monte Pana, Monte Seura i Col Raiser. Z Santa Cristiny można też szybko przedostać się trasą o długości 2 km na słynną Sella Ronda. Santa Christina jest spokojną miejscowością i doskonałym miejscem na narty.

Gardena Ronda Express, czyli ponad kilometrowa trasa podziemnej kolejki biegnącej od stoku Saslong w Santa Christina do rejonów Col Raiser i Seceda po drugiej stronie doliny.

Alpe di Siusi

przepiękne nasłonecznone trasy na płaskowyżu Siusi przyciagają wielu narciarzy z dziećmi. 60 km tras świetnie przygotowanych, wiele atrakcji dla dzieci i połączenie płaskowyżu z wyciągami Val Gardeny są atrakcją narciarską dla wszystkich narciarzy.

Ośrodek Info

Ośrodek dla rodzin z dziećmi

Dla początkujących narciarzy

Dla zaawansowanych narciarzy

Mała miejscowość

Duży wybór apres ski

Polska Szkółka Narciarska

Snowpark


Trasy

Ilość tras narciarskich: 112

Trasy łatwe: 34

Trasy średnie: 67

Trasy trudne: 11

Długość tras narciarskich: 175km

Wysokość: 1236 - 2518 m.n.p.m.


Apres Ski

Lodowisko

Basen

Sauna

Centrum Fitness

Bary

Restauracje

Dyskoteka


Hotele

Hotel Antares

Gwiazdki4

Val Gardena – Selva val Gardena, Ortisei , Santa Christina

Hotel Antares to elegancki i luksusowy Hotel położony 200 m od kolejki Ciampinoi i od centrum kurortu Val Gardena. Wspaniała międzynarodowa atmosfera, bardzo dobra i wyrafinowana kuchnia, wysoki standard zakwaterowania oraz jakość usług uprzyjemnią zimowe wakacje. Wspaniałe miejsce na narty w świetnej lokalizacji.

Hotel Falkensteiner Hotel Lamm Kastelruth

Gwiazdki4Wellness

Val Gardena – Selva val Gardena, Ortisei , Santa Christina

Przepiękny, luksusowy Wellness Lamm Hotel położony jest w uroczej miejscowości Castelrotto w ośrodku narciarskim Alpe di Siusi, w otoczeniu cudownych krajobrazów łąk, lasów i szerokich dolin, jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Alto Adige. Hotel posiada świetnie wyposażone centrum odnowy biologicznej, które gwarantuje niezapomniany wypoczynek i dobre samopoczucie. Wellness  „Aiguana” oferuje swoim gościom  chwile relaksu w basenie,  kącik z ziołami leczniczymi, saunę, kąpiele, masaże oraz wiele innych atrakcji. Sam hotel został niedawno odnowiony i rozbudowany, wnętrza są eleganckie, a pokoje na bardzo wysokim poziomie. Prawdziwa tyrolska gościnność gwarantuje ciepłą i sympatyczną atmosferę, co sprawia, że pobyt w tym hotelu to prawdziwa przyjemność.


 Musisz się zalogować, aby dodać komentarz