Wybierz

Happy Week

Skipassy w Dolomitach nie zawsze są drogie!

Skipass czyli karnet narciarski jest bardzo ważnym dokumentem w Dolomitach. We wszystkich ośrodkach narciarskich obowiązuje regulamin skipassów, i funkcjonuje na zasadzie osobistego dokumentu narciarza. W Dolomitach włoskich jest wiele rodzajów skipassów zależnie od ilości dni jeżdżenia na nartach i od długości dolomitowych tras i sezonu. Dolomity dzielą się na dwie części, na zachodnie Dolomity Brenta i wschodnie Dolomity Wysokie. Są też dwa główne skipassy, Superskirama w Dolomitach Brenta na 320 km tras i Dolomitisuperski na 120 km tras w Dolomitach Wschodnich. 

Obydwa skipassy Superskirama i Dolomitisuperski są najdroższymi karnetami narciarskimi w Dolomitach. Należy kupować ostrożnie, niekoniecznie początkujący narciarz musi inwestować w taki skipass. Dla zaawansowanych i średnich narciarzy jest wiele promocji, a nowy sezon 2013/2014 zapowiada się optymistycznie. Superskirama w Dolomitach Brenta, w niektórych tygodniach, oferuje karnety narciarskie już od 180 €. Dolomitisuperski nie jest gorsze i w grudniu 2013 i po 16 marca 2014 proponuje skipassy od 183 € i 201 €. Są to promocje wyjątkowe, można zaoszczędzić poważne kwoty. 

Warte uwagi są skipassy lokalne obejmujące jeden ośrodek narciarski, największe zniżki na karnety daje ośrodek narciarski Tre Valli, procentowo są to zniżki do 25 % w styczniu i marcu. W całym sezonie narciarskim skipass Tre Valli proponuje 10 % zniżkę dla klientów Dolomitów Tour. Również ośrodki narciarskie w Pinzolo i Ponte Di Legno/Tonale oferują naszym klientom poważne zniżki na skipassy lokalne. Ośrodek narciarski Paganella/ Andalo, dla naszych klientów, ma jedne z najtańszych skipassów 6 dniowych przez cały sezon narciarski. Oprócz specjalnych sezonowych promocji na skipassy, są tak zwane tygodnie Happy Week w Dolomitach. To specjalny tydzień z niską ceną narciarskiego karnetu. Są zniżkowe skipassy w Dolomitach dla juniorów do 16 roku życia, a dzieci urodzone po 30.11.2005 otrzymują skipass gratis. Jeden rodzic to jeden skipass gratis dla dziecka do 8 lat. Skipassy w Dolomitach wybieraj rozsądnie, nie zawsze kosztują fortunę, korzystaj z promocji i ze specjalnych zniżek w atrakcyjnych terminach.Udostępnij