Wybierz

Happy Week

Val di Fassa - atrakcje i wydarzenia

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że...

Val Di Fassa jest jedną z najlepszych dolin narciarskich w Europie, a być może i na świecie. 230 km tras bez Sella Rondy, 4 wjazdy i zjazdy na Sella Rondę: Pozza Di Fassa, Campitello, Canazei i Alba Canazei. Nowa czarna trasa " z adrenaliną " Vulcano konkurencyjna do Ciampaca, zjazd z Buffaure do Pozza di Fassa, 2 km adrenalliny, różnica poziomów 566 m, kąt nachylenia do 56%. Ośrodki narciarskie dostępne w Val Di Fassa to: Latemar-Obereggen, Alpe Lusia-San Pellegrino, Buffaure, Ciampac, Sella Ronda, Passo Costalunga, Ciampedie. Val Di Fassa oferuje najlepsze trasy narciarskie i najnowocześniejsze wyciągi. To " wyższa półka" narciarstwa alpejskiego... no i dużo adrenaliny.

Największa atrakcja w Val Di Fassa

Największa atrakcja w Val Di Fassa

Po wielu latach oczekiwań..wreszcie jest! Nowa kolejka z Alba Canazei na Col del Rossi na Belwedere na Sella Rondzie. Długość wyciągu 2260 m, różnica wysokości 880 m, połączenie Buffaure-Ciampac- Alba Canazei. Nowoczesna kolejka - wagon- w godzinę przewiezie 1120 narciarzy. To co było niemożliwe przez wiele lat ...stało się faktem. W Val Di Fassa na Sella Rondę poszusujesz już z Pozza Di Fassa koło Moeny. Super atrakcyjny szlak narciarski, w tym słynny topowy Ciampac. W Alba Di Canazei wskakujesz do wagonu kolejki i już jesteś na Belvedere.

Marcialonga

Marcialonga

Marcialonga - to największy długodystansowy bieg narciarski w północno - wschodnich Włoszech. Od ponad 45 lat nieprzerwanie rozgrywany co roku w ostatnią niedzielę stycznia. Od samego początku przyciąga ogromną uwagę wszystkich miłośników sportów zimowych. Bieg rozpoczyna się w Moenie, a jego trasa przebiega przez piękną dolinę Val di Fassa i miejscowość Canazei do Cavalese w Dolinie Val di Fiemme. 70 Km nieustannego biegu na nartach to nie lada wyczyn!

Magiczne miejsce w Canazei

Magiczne miejsce w Canazei

"Dòlaondes Canazei" to świetna propozycja dla wszystkich, którzy po nartach mają ochotę aktywnie spędzić wieczór! Centrum wodne oferuje baseny kryte i otwarte, zjeżdżalnie, wellness i saunę. Na miejscu znajduje się również sklep sportowy. Polecamy!!!

Nowa gondolka w ośrodku Carezza

Nowa gondolka w ośrodku Carezza

Jedną z nowości które zapowiedziało Dolomiti Superski jest gondolka "cabrio" w ośrodku Carezza. Dzięki niej będziecie mieli możliwość podziwiania widoków również z dachu jadącej gondolki! 🚠 Dodatkowo nowością jest również górna, "zanurzeniowa" stacja, która ukryta jest w gruncie. To innowacyjne rozwiązanie zmniejsza industrialny wpływ na środowisko i pozwala nam widzieć piękną scenerię Catinaccio. 🌲😍 Odwracalna kolejka linowa ma 60 miejsc, a czas jazdy to 7 minut w ciągu których pokonacie dystans 3,8 km i różnicę wysokości 644 metrów z San Cipriano do Fromm Alm. 🌲 Planowane otwarcie to 15 stycznia 2022 r. 💙

Le Formiche di Fabio Vettori - słynne Mrówki z Moeny

Le Formiche di Fabio Vettori - słynne Mrówki z Moeny

Narodziny mrówek sięgają 1972 roku, kiedy po raz pierwszy wyszły spod pióra Fabio, który w tym czasie miał niewiele ponad piętnaście lat i uczył się w liceum. Z biegiem lat stały się coraz bardziej znane dzięki wystawom, imprezom i targom, w których Fabio brał udział. Początkowo zrodziły się tylko dla zabawy, stopniowo stały się prawdziwą pracą Fabia i jedną z wizytówek Dolomitów. Będąc w Moenie koniecznie odwiedźcie sklepik mieszczący się przy Strada R. Löwy, 16/A - 38035 Moena Trento Tel/Fax +39 0462 573327 Godziny otwarcia: 10-12 / 15.30-19.30 Więcej informacji: www.fabiovettori.com

Nowa kanapa

Nowa kanapa "Kristiania"

Inwestycją roku na terenie narciarskim Belvedere jest zupełnie nowa kolej krzesełkowa „Kristiania” firmy Doppelmayer. Nowa 6 osobowa kanapa wyposażona jest w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa i co "najważniejsze" w podgrzewane siedzenia! 😉❤️ Nowa kanapa zastąpiła starą 4-osobową, stacja dolna będzie znajdowała się w tym samym punkcie co poprzednio. Łączna długość wyciągu to 1289 m. a przewyższenie pionowe to 315, 8 m. Nowa kanapa przywiezie Was bezpośrednio do Col dei Rossi, w pobliże terminalu kolejki linowej, która odjeżdża z Pecol i Alby.