www.dolomity.com.pl
  • Drukuj
  • RSS Dolomity Tour

Ośrodki narciarskie we Włoszech

Ośrodki narciarskie w Dolomitach

Dolomity włoskie to niezwykłe góry pełne koloru i nastroju. Znajdują się na północy Włoch gdzie graniczą z Austrią. Urokliwe i malownicze są jedyną tego typu formacją na świecie, charakteryzują się ostrymi szczytami, mlecznym i różowym kolorem w czasie wschodu i zachodu słońca. Pogoda jest tu znakomita szczególnie w zimie, dużo słońca i klimat łagodniejszy niż w Austrii.  Wymarzone miejsce dla narciarzy, znakomite trasy dla wszystkich, nowoczesne wyciągi, bardzo dobrze utrzymane  i naśnieżane trasy do perfekcji przygotowane kuszą atrakcyjnością i pięknem widoków. Temperament włoski i gościnność mieszkańców tych gór sprawia, że co roku coraz więcej narciarzy odwiedza Dolomity. Najważniejsze ośrodki narciarskie w Europie znajdują się w Regionie Trentino, Alto Adige i Veneto. Przez te regiony  są poprowadzone trasy narciarskie największej karuzeli narciarskiej w Europie Dolomitisuperski.

Ośrodki narciarskie w Dolomitach oferują zakwaterowanie w najlepszych hotelach i apartamentach, oferują wakacje rodzinne i wakacje sportowe, szusowanie na nartach na najlepszych europejskich trasach, oferują wakacje narciarskie na każdą kieszeń.

 

Alta Badia Dolomity

Alta Badia

Alta Badia to ośrodek narciarski w prowincji Bolzano w północnych Włoszech. Należy do gmin Corvara, Colfosco, Pedraces , Badia, San Cassiano i La Villa. Alta Badia wchodzi w skład regionu objętego skipassem Dolomitisuperski. Spośród innych ośrodków narciarskich wyróżnia ją duże nasłonecznienie tras, duża ilość dni słonecznych oraz piękne widoki górskie służące wielu turystom za urzekające tło do pamiątkowych fotografii.


Ośrodek narciarski szczegóły ApartamentyHoteleSki Passy


Arabba

Arabba

Sella Ronda, największa i najsłynniejsza karuzela narciarska grupy Dolomitisuperski.

Trasy przebiegają przez cztery przełęcze  Passo Pordoi - Passo Campolongo -Passo Sella -Passo Gardena w sumie około 480 km. Można okrążyć masyw Selli w ciągu jednego dnia , przejeżdża się przez 4 przełęcze. Sella Ronda ma połączenie z kolejką na lodowiec Marmolada. A wszystko to na nartach.  Znane miejscowości na Sella Rondzie - Canazei, Campitello, Santa Cristina, Selva Val Gardena, Corvara, Colfosco, La Villa,  Malga Ciapela, są również niezależnymi ośrodkami narciarskimi...
Ośrodek narciarski Arabba należy do grupy Dolomitisuperski.
Ośrodek narciarski szczegóły
ApartamentySki Passy


Civette Marmolada

Civetta / Marmolada

Civetta znajduje się w sercu regionu Veneto Dolomiti na południowym zachodzie karuzeli narciarskiej Dolomitisuperski. Jeden z najpiękniejszych ośrodków narciarskich posiada 25 wyciągów i 90 km różnorodnych tras. Malownicze i panoramiczne trasy są świetnie przygotowane i dobrze naśnieżane. Ośrodek narciarski Civetta  posiada również trasę nocną w Zoldo. Z Alleghe jest blisko do Malga Ciapela na Marmoladę i na Sella Ronda. Miejscowości: Alleghe, Pescul, Palafavera, Pecol, Zoldo, Selva di Cadore.
Ośrodek narciarski Civetta należy do grupy Dolomitisuperski
Ośrodek narciarski szczegóły
ApartamentySki Passy


Cortina D'Ampezzo

Cortina D'Ampezzo

Cortina D'Ampezzo, piękny teren narciarski położony na wysokości 1224 - 3243 m. n.p.m. sezon zimowy trwa od grudnia do Wielkanocy. Cortina proponuje 101 tras o długości 120 km. i dysponuje 51 wyciągami: 6 napowietrznych kolejek linowych, 29 wyciągów krzesełkowych i 16 wyciągów orczykowych. Trasy o różnej skali trudności, wszystkie dośnieżane i wspaniale przygotowane.

Ośrodek narciarski szczegóły

ApartamentySki Passy


Kronplatz

Kronplatz

Kronplatz, szczyt na wysokości  2275 m, ośrodek narciarski w Dolinie Puster w południowym Tyrolu. Mieszkańcy tego regionu są dwujęzyczni, mówią  po włosku i po niemiecku. Kronplatz należy do największych  rejonów narciarskich w tym regionie. Piękna urokliwa góra ze ściętym wierzchołkiem otoczona szczytami jest  jednym z najnowocześniejszych  centrum uprawiania sportów zimowych. Więcej niż 100 km różnorodnych, naśnieżanych tras. Sezon zimowy od początku grudnia do połowy kwietnia...

Ośrodek narciarski Kronplatz należy do grupy Dolomitisuperski.

Ośrodek narciarski szczegóły
HoteleSki Passy


Madonna Di Campiglio

Nowość !!! Madonna Di Campiglio Pinzolo największa Karuzela narciarska w Val Di Sole

Madonna di Campiglio i Pinzolo to najbardziej znane trasy w zachodnich Dolomitach Brenta , dochodzą do wysokości 2443 m (Passo Groste), a w Pinzolo trasy dochodzą do wysokości 2101 m n.p.m ( Doss Del Sabion). Po wielu latach czekania mamy wreszcie nowe połączenie ośrodka narciarskiego Pinzolo z Madonną Di Campiglio.

Nowa kolejka Puza dai Fo' - Patascoss  i trasy dojazdowe łączą dwa ośrodki narciarskie Madonna Di Campiglio i Pinzolo. Długość kolejki to  4 706 m, przepustowość 1800 osób na godzinę, czas jazdy około 14 minut.

W ten sposób powstała największa Karuzela narciarska w val Di Sole, 150 km tras.............

Ośrodek narciarski Madonna Di Campiglio należy do grupy Skirama - Adamello Brenta.
Ośrodek narciarski szczegóły
ApartamentyHoteleSki Passy


Paganella

Paganella - Andalo

Paganella (2125 m)  to 60 km tras o różnej skali trudności. Ośrodek narciarski Paganella posiada 19 nowych i nowoczesnych wyciągów, w ciągu godziny można przewieźć 2 600 narciarzy. Na Paganelli trenuje kadra amerykańska z Body Millerem na czele. Trasy są bardzo dobrze przygotowane, dobrze naśnieżane, najdłuższa liczy 7,5 km ( do Fai della Paganella). Wyciąg początkowy znajduje się w centrum miasteczka Andalo. Na narty chodzi się pieszo, jest to szczególnie wygodne dla rodzin z dziećmi...
Ośrodek narciarski Paganella należy do grupy Skirama - Adamello Brenta.
Ośrodek narciarski szczegóły
ApartamentyHoteleSki Passy


Ponte di Legno Tonale

Ponte di Legno Tonale

Nowoczesne Centrum Narciarskie Adamello Ski składa się z dwóch ośrodków narciarskich, z przełęczy Tonale u stóp lodowca Presena (3069 m n.p.m.) i z Ponte Di Legno , ośrodka w pięknym miasteczku poniżej przełęczy Tonale. Obydwa ośrodki narciarskie są połączone nowoczesną kolejką Cabinovia, która w 15 minut przewiezie narciarza z Ponte Di Legno na przełęcz Tonale lub odwrotnie.

Ośrodek narciarski Ponte di Legno Tonale należy do grupy Skirama - Adamello Brenta..

Ośrodek narciarski szczegóły

ApartamentyHotele


Alta Badia Dolomity

Passo Resia


Już wkrótce nowa oferta
.

Ośrodek narciarski szczegóły ApartamentyHoteleSki Passy


San Martino Di Castrozza

San Martino Di Castrozza

San Martino di Castrozza, Passo Rolle i Primiero należą do popularnych  regionów narciarskich. San Martino di Castrozza to 60 km różnorodnych tras dla narciarzy zaawansowanych i dla rodzin z dziećmi.  Trasy są położone na wys. od 1404 m do 2357 m. 25 wyciągów, dobre naśnieżanie, dużo słońca i cudowne widoki uprzyjemnią szusowanie po trasach San Martino di Castrozza i Passo Rolle.

Ośrodek narciarski San Martino Di Castrozza i Passo Rolle należą do grupy Dolomitisuperski.

Ośrodek narciarski szczegóły

ApartamentySki Passy


Sellaronda

Sellaronda

Sellaronda - nazwa ta oznacza przejechanie 4 najsłynniejszych przełęczy w Europie na nartach

w ciągu jednego dnia: Passo Pordoi - Passo Campolongo - Passo Gardena - Passo Sella stanowią zespół wyciągów i tras zjazdowych połączonych ze sobą w jeden ciąg o łącznej długości prawie 60 km. Istnieją dwa kierunki poruszania się po okręgu wokół masywu Sella: Sella Ronda zielona i pomarańczowa.
Sellaronda należy do grupy Dolomitisuperski.

Ośrodek narciarski szczegóły

ApartamentyHotele


Kiing Italy Tre Valli

Tre Valli

Tre Valli ośrodek narciarski składający się z trzech części: San Pellegrino Pass, Moena - Alpe di Lusia i Falcade, jeden  z najlepszych ośrodków narciarskich w Dolomitach i we Włoszech. Niejednokrotnie zdobywał pierwsze miejsce w rankingu najlepszych terenów narciarskich we Włoszech. Około 120 km świetnie przygotowanych tras, nowoczesne wyciągi, malownicze, bardzo różnorodne i atrakcyjne trasy, przepiękne widoki i 3 Topowe trasy europejskie to wizytówka Tre Valli. Trasy na wysokościach od 1000 do 2800 m.  Miejscowości : Falcade, Caviola, Moena.
Ośrodek narciarski Tre Valli należy do grupy Dolomitisuperski.

Ośrodek narciarski szczegóły
ApartamentyHoteleSki Passy


Val Gardena

Val Gardena

Val Gardena bardzo słynny ośrodek narciarski połączony z trasami Sella Ronda. 176 km bardzo różnorodnych tras, 84 nowoczesne wyciągi, to miejsce gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Świata. 95 % tras naśnieżanych, wszystkie doskonale utrzymane. Ośrodek narciarski przystosowany również dla rodzin z dziećmi, słynna szkółka narciarska i przedszkole na śniegu. Znane kurorty Selva Val Gardena i Santa Christina oferują bardzo dobre Hotele i apartamenty. Obydwie miejscowości znajdują się pod wyciągami. Wiele barów, restauracji i dyskotek oferuje dużo rozrywek.

Ośrodek narciarski Val Gardena należy do grupy Dolomitisuperski.

Ośrodek narciarski szczegóły
ApartamentyHoteleSki Passy


Alta Badia Dolomity

Val Gardena - Alpe Siusi


Już wkrótce nowa ofrta
.

Ośrodek narciarski szczegóły ApartamentyHoteleSki Passy


Val Di Fassa

Val Di Fassa

Val di Fassa malownicza dolina, symbol Dolomitów, legendarne miejsce na narty. Otoczona szczytami Sassolungo, Catinaccio, Roda dei Vael, Marmolada, Sella... jest marzeniem każdego narciarza. Wzdłuż całej doliny Fassa są usytuowane najważniejsze ośrodki narciarskie w Dolomitach i w Alpach. Począwszy od Predazzo - Obereggen Latemar, Tre Valli, Buffaure, Catinaccio, Pozza Di Fassa, Col Rodella, Belvedere, Marmolada i wreszcie cała Sella Ronda. Miejscowości: Moena, Campitello, Canazei, Vigo di Fassa...
Wszystkie ośrodki należą  do grupy Dolomitisuperski.

Ośrodek narciarski szczegóły
HoteleSki PassyApartamenty


Val di Fiemme

Val di Fiemme

Dolinę Fiemme określa się często mianem wrót Dolomitów.
Region ten leży w północno-wschodniej części Trydentu, pomiędzy pasmem Latermar a Pale di San Martino, łańcuchem górskim Lagorai a szczytem Corno Nero. Val di Fiemme oferuje narciarzom ponad 100 km tras zjazdowych, z czego 98 % jest sztucznie dośnieżana.

Ośrodek narciarski Val di Fiemme należy do grupy Dolomitisuperski.

Ośrodek narciarski szczegóły

ApartamentySki Passy


Val di Sole

Val di Sole - Folgarida Marilleva

Ośrodek narciarski  Folgarida-Marilleva – 50 km tras - niebieskie 32 km, czerwone 11 km, czarne 7 km, 15 wyciągów krzesełkowych, 5 wyciągów orczykowych, 4 wyciągi linowe - gondola, najtrudniejszy zjazd N1 Nera Folgarida - 1,8 km, różnica poziomów 550 m oświetlony stok Pista Biancaneve - 300 m przepustowość wyciągów - 30 516 os./h trasy naśnieżane  za pomocą armatek połączenie z ośrodkiem Madonna di Campiglio - (łącznie 120 km tras)

Ośrodek narciarski Val di Sole należy do grupy Skirama - Adamello Brenta.

Ośrodek narciarski szczegóły

HoteleSki Passy


Alta Badia Dolomity

Valle Tures i Aurina

Valle Tures i Valle Aurina - przepiękna dolina leżąca około 120 km na wschód od miasta Trento i około 70 km na wschód od miasta Bolzano, na granicy z Austrią. Otacza ją ponad 80 szczytów sięgających 3000 m n.p.m. Dolina znajduje się nieco z dala od utartych szlaków, w samym sercu parku narodowego Reiserferner ok. 4 km od wyciągów na Kronplatz. W jej obrębie leżą 2 najbardziej znane ośrodki narciarskie: Klausberg i Speikboden - oba ze zróżnicowanymi trasami (liczącymi łącznie ok 60 km.), uważane za najlepiej zagospodarowane kurorty Południowego Tyrolu


Ośrodek narciarski szczegóły ApartamentyHoteleSki Passy


Ośrodki narciarskie w Alpach

Cervinia

Cervinia Vale D'Aosta

Cervinia to raj dla narciarzy, miesteczko jest  położone na wysokości 2050 m n.p.m. u podnóża słynnego Matterhorn - Monte Cervino. Znajdują się tu najwyżej w Europie położone trasy zjazdowe  na wysokości od  1800 - 3800 m n.p.m. a cały region Valle d'Aosta to ponad 350 km tras.
Ośrodek narciarski szczegóły ApartamentyHoteleSki Passy


Courmayeur

Courmayeur - Valle D'Aosta - Mont Blanc

Courmayeur (1,224 m n.p.m.) to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Valle d'Aosta. Jest położona u stóp masywu Mont Blanc (wł. Monte Bianco). W pobliżu znajduje się tunel łączący Włochy i Francję oraz kolej linowa La Palud - Punta Helbronner, której górna stacja jest połączona kolejką panoramiczną z Aiguille du Midi.


Ośrodek narciarski szczegóły

HoteleSki Passy


Ośrodki narciarskie w Austrii

Katschberg

Katschberg - Austria

Katschberg  ośrodek narciarski usytuowany  na granicy Karyntii i regionu Saldzburga, w samym środku szczytów Katschberg ( 2020 m ) i Aineck ( 2220 m ). Katschberg jest bardzo popularnym centrum narciarskim, 60 km naśnieżanych różnorodnych tras, ich długość i dostępność przyciąga wielu narciarzy. Ośrodek przyjazny rodzinom z dziećmi, w miejscowości wiele atrakcji po nartach.
Ośrodek narciarski szczegóły

Hotele

Kliknij na nazwę wybranego ośrodka i zobacz Google Maps z  ośrodkami narciarskimi. Mapa Google
Copyright Google Maps


"Już drugi raz korzystaliśmy z usług Waszego biura i z przyjemnością chce podziękować za bardzo dobrą organizacje wyjazdu, oraz za propozycje apartamentu jaki dostaliśmy z Waszego biura, a mianowicie Residence Cime D'oro w Andalo. Apartament Trilo 5 który zajmowaliśmy, jest w pełni funkcjonalny i dobrze wyposażony. Z przyjemnością będziemy Was polecać jako biuro na ktorym można polegać, oraz świadczące usługi na wysokim poziomie."

Sławomir R.


" świetnie było w Andalo na Paganelli, mój syn Kuba nauczył się jazdy na nartach, apartament był przepiękny, podziwiam Wasze zorganizowanie, instruktorzy super
...bardzo dziękujemy "

Mateusz W.


" Chciałbym podziękować za wspaniałe szkolenie narciarskie mojego syna Michała przeprowadzone przez Panią Annę Michalska w Andalo we Włoszech. Dzięki szkoleniu syn zaczął jeździć na nartach i jest z tego faktu bardzo zadowolony. "

Sebastian Ł.


>> Co piszą o nas - podziękowania od klientów

Zadzwoń do nas tel: 032 - 2069665
tel: 032 - 2598203


Dołącz do nas!

Nasze Usługi
  • Zakwaterowanie w sprawdzonych apartamentach i hotelach w ośrodkach narciarskich w Dolomitach włoskich lub w Austrii
  • Wyjazdy indywidualne, narciarskie wczasy rodzinne
  • Wyjazdy autokarowe i imprezy zorganizowane all incentive
  • Opieka instruktora narciarskiego podczas wyjazdu zorganizowanego autokarem
  • Szkółki narciarskie dla wszystkich
  • Zamawianie zniżkowego skipassu
  • Organizowanie zawodów narciarskich dla dorosłych i dla dzieci
  • Organizowanie ski safari w najlepszych ośrodkach narciarskich
Komunikaty