Wybierz

Happy Week

PORADNIK DLA NARCIARZY DOLOMITY TOUR 2018-2019

Stanowi integralną część Ogólnych Warunków Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej B. P. Dolomity Tour.


RODZAJ I TYP SKIPASSÓW
- Skipass lokalny - obejmuje zazwyczaj jeden ośrodek narciarski, najtańszy;
- Skipass kombinowany - obejmuje jeden ośrodek narciarski i dodatkowo 2 lub 3 inne ośrodki;
- Skipass Dolomitisuperski - obejmuje 12 ośrodków narciarskich w Dolomitach Wschodnich ok. 1200 km tras, najdroższy; obowiązkowy na Sella Rondzie, obejmuje również Marmoladę.
- Skipass SuperSkirama Dolomiti Brenta - w Dolomitach Brenta, można jeździć na nartach na ponad 380 km tras;
- Skipass Skiarea obejmuje trasy Pinzolo, Madonny Di Campiglio, Marillevy;


SKIPASSY Z GRUPY DOLOMITISUPERSKI 
Ośrodki narciarskie: Tre Valli, Civetta, Val Di Fassa, Plan De Corones, San Martino Di Castrozza, Val di Fiemme, Obereggen, Marmolada, Arabba,Val Gardena, Alta Badia, Cortina D’Ampezzo, AlpeDi Siussi, Carezza; około 1200 km tras w Dolomitach Wschodnich.


PROMOCJE SKIPASSÓW GRUPY DOLOMITISUPERSKI
Superpremiere’ - 5 dni = 6 dni jazdy na nartach termin od 30.11.2018 - 22.12.2018
Niski sezon - od 07.01.2019 - 02.02.2019 oraz od 16.03.2019 do końca sezonu - lokalne promocje Skipassów  - Tre Valli i San Martino di Castrozza
Wysoki sezon - od 02.02 - 16.03.2019 - lokalne promocje Skipassów Tre Valli i San Martino di Castrozza
Super Sun - 5 dni = 6 dni jazdy na nartach termin od 17.03.2019 do końca sezonu.


Promocje lokalne Skipassów Tre Valli (Lusia - San Pellegrino - Falcade) i San Martino Di Castrozza w ciągu całego sezonu - oferty w B.P. Dolomity Tour.

Zniżkowe promocyjne Skipassy są tylko dla posiadaczy Voucheru naszego biura B.P. Dolomity Tour;


SKIPASSY Z GRUPY SKIRAMA DOLOMITI BRENTA
Ośrodki narciarskie: Andalo-Paganella, Pinzolo, Madonna Di Campiglio, Marilleva, Folgarida, Folgaria, Pejo i Ponte Di Legno - Tonale, Monte Bondone; około 380 km tras.


PROMOCJE SKIPASSÓW GRUPY SKIRAMA DOLOMITI BRENTA
Freeski SuperSkirama - od 01.12 - 23.12.2018 - Skipass SuperSkirama w cenie zakwaterowania
Special Christmas - od 22.12 - 28.12.2018 - Skipass Skiarea i Skipass Pinzolo
Vacanza Turbo - od 05.01 - 13.01.2019 - Skipass Skiarea i Skipass Pinzolo
Special Gennaio - od 12.01 - 20.01.2019 - Skipass Skiarea i Skipass Pinzolo
Special Febbraio - od 26.01 - 03.02.2019 - Skipass Skiarea i Skipass Pinzolo
Special Marzo - od 16.03 - 24.03.2019 - Skipass Skiarea i Skipass Pinzolo i SuperSkirama
Speciale primavera - od 23.03 - 31.03.2019 - Skipass Skiarea i Skipass Pinzolo i SuperSkirama
Freeski SuperSkirama - od 30.03 - 07.04.2019 - Skipass SuperSkirama w cenie zakwaterowania

Zniżkowe promocyjne Skipassy są tylko dla posiadaczy Voucheru naszego biura B.P. Dolomity Tour;


SKIPASSY BABY, JUNIOR I SENIOR
- Skipass Baby gratis dla dzieci urodzonych po 30.11.2010 - na jednego rodzica lub opiekuna przypada jeden Skipass Baby gratis. Przykład:
1 rodzic + dwoje dzieci poniżej 8 lat = 1 skipass Baby gratis + 1 skipass Baby płatny w zniżkowej cenie.
2 rodziców + 3 dzieci poniżej 8 lat = dwa Skipassy Baby gratis + 1 skipass Baby płatny w zniżkowej cenie.
- Skipass Junior dla dzieci urodzonych po 30.11.2002 - cena zniżkowa
- Skipass Senior w Grupie Skirama Dolomity Brenta kosztuje tak samo jak Skipass dla osoby dorosłej - adult.
- Skipass Senior w Grupie Dolomitisuperski jest zniżkowy - Seniorzy mają specjalną zniżkę ok. 10% od ceny publicznej. Senior urodzony przed 30.11.1953.

Zniżki Skipassów nie kumulują się, czyli nie ma zniżek od zniżek.


SKIPASSY - PROMOCJE
Skipassy: w Umowie Zgłoszeniu obowiązkowo należy wpisać typ skipassu jaki się zamawia - zgodnie z promocją na stronie www.dolomity.com.pl.
Promocje skipassów są tylko i wyłącznie w określonych terminach.
Umożliwiamy Państwu zakup promocyjnych skipassów w bardzo zniżkowej cenie. Warunkiem promocji jest zapłacenie skipassów w Polsce.

W ofercie B. P. "Dolomity Tour" będą podane dwie ceny skipassów, jedna to cena promocyjna (skipass płatny w Polsce), druga to cena oficjalna bez naszej zniżki (zakup skipassu we Włoszech). Promocyjny skipass jest częścią pakietu turystycznego.
Skipass promocyjny płatny w Polsce do odbioru z "Voucherem Promozione Skipass Dolomity Tour" w biurze Skipassów w danej miejscowości.

SKIPASSY ZNIŻKOWE
Skipassy zniżkowe płaci się we Włoszech, zniżkę uzyskuje się na podstawie Voucheru wydanego przez B. P. "Dolomity Tour".
Nie wszystkie skipassy są zniżkowe, lista skipassów zniżkowych znajduje się na naszej stronie www.dolomity.com.pl

W przypadku nie zamówienia Skipassu zniżkowego B.P. Dolomity Tour nie gwarantuje zniżki. Skipassy wykupujemy we Włoszech w biurze Skipassów wskazanym na "Voucherze Skipassy".

B.P. Dolomity Tour nie sprzedaje Skipassów, jedynie umożliwia zakup przez klienta Skipassów po zniżkowej cenie w wybranych ośrodkach narciarskich w Dolomitach włoskich.


REFUNDACJA NIEWYKORZYSTANYCH SKIPASSÓW
Skipassy z Grupy SKIRAMA DOLOMITI BRENTA - Skipassy nie są refundowane w przypadku wypadku na stoku lub choroby, są refundowane częściowo tylko i wyłącznie w przypadku gdy narciarz wykupił włoskie ubezpieczenie SNOWCARE przed zakupem Skipassu. Koszt ubezpieczenia to około 3 € dziennie. W celu zwrotu pieniędzy za niewykorzystany Skipass (niewykorzystane dni) wskutek wypadku narciarskiego należy przedstawić protokół policji włoskiej z miejsca kolizji i zaświadczenie lekarskie stwierdzające niezdolność do jeżdżenia na nartach.

Skipassy z Grupy DOLOMITISUPERSKI - Skipassy są refundowane częściowo tylko i wyłącznie w przypadku wypadku narciarskiego na trasach. W celu zwrotu pieniędzy za niewykorzystany Skipass (niewykorzystane dni) wskutek wypadku narciarskiego, należy przedstawić protokół policji włoskiej z miejsca kolizji i zaświadczenie lekarskie stwierdzające niezdolność do jeżdżenia na nartach.


ZWROT ZA NIEWYKORZYSTANE SKIPASSY
Sugerujemy wykupienie ubezpieczenia MULTITRAVEL Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA, które obejmuje również zwrot za Skipass za niewykorzystane dni jazdy na nartach w przypadku choroby i wypadku narciarskiego do kwoty 250 €. 

W celu uzyskania zwrotu należy po powrocie do kraju - przedłożyć w T.U. i R. AXA - niewykorzystany skipass oraz zaświadczenie lekarskie lub protokół policyjny potwierdzający zachorowanie lub wypadek na stoku.


REGULAMIN TRAS I SKIPASSÓW
- Skipass jest Twoim dokumentem tożsamości w górach, nie wolno go zamieniać ani odstępować. 
W przypadku kontroli przez służby porządkowe na stoku należy okazać posiadany Skipass. Za brak Skipassu, lub za posiadanie Skipassu na inne nazwisko płaci się mandat lub grzywnę, a Skipass jest odbierany.
- obowiązkowo należy spisać numer (KOD) Skipassu lub zrobić zdjęcie Skipassu, w przypadku zgubienia lub zniszczenia karnetu będzie wydany duplikat. Duplikat jest płatny od ok. 3 do 5 €.
- na stokach narciarskich w Dolomitach porządku pilnują Policja górska lub Karabinierzy. Mają prawo legitymowania narciarzy i prawo odebrania Skipassu w przypadku niedostosowania się narciarza do regulaminu tras.
- za nieletnie dzieci na stoku odpowiadają rodzice.
- w przypadku kolizji na stoku Policja górska lub Karabinierzy sporządzają protokół wypadku.
- Policja górska i Karabinierzy maja prawo usunięcia ze stoku osoby po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu lub środków odurzających ze względu na bezpieczeństwo innych narciarzy. 
- w przypadku kolizji na stoku narciarz ma obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanemu i pozostania na miejscu zdarzenia, lub jeżeli doznał urazu ma również obowiązek pozostania na miejscu wypadku.
- kaski obowiązkowo do 14 lat;
- na stok oprócz sprzętu narciarskiego weź ze sobą kartę ubezpieczenia (polisę) i kartę NFZ;
- nie wolno jeździć poza wytyczonymi trasami, grozi to mandatem lub grzywną.


REGULAMIN HOTELI I APARTAMENTÓW
Zakwaterowanie w Hotelu lub Apartamencie: 
- Goście hotelowi jak i goście apartamentów winni przestrzegać regulaminu hotelowego i zasad współżycia społecznego, godziny doby hotelowej, regulaminu apartamentów i ciszy nocnej. 
- w przypadku zabrania dodatkowej osoby do apartamentu w którym jest dokładnie określona liczba łóżek, obowiązkowo należy powiadomić o tym organizatora, dotyczy to również dzieci, które są takimi samymi "osobami" jak dorośli.
- każda dodatkowa osoba musi być zgłoszona w umowie, ponieważ nie we wszystkich apartamentach, można wstawić dodatkowe łóżko. Organizator jest zobowiązany powiadomić właściciela apartamentu o każdej dodatkowej osobie.
- basen hotelowy w hotelach i w Rezydencjach z apartamentami w Dolomitach: małe baseny bez ratownika, rodzice są odpowiedzialni za dzieci, wstęp do sauny i łaźni jest dozwolony dzieciom powyżej 16 lat.
- wyżywienie w Hotelu w Dolomitach: kuchnia włoska i lokalna;
- jeżeli w Hotelowym pokoju jest Mini Bar to jest odpłatny, płaci się dodatkowo w Recepcji za spożyte napoje i artykuły spożywcze.
- doba Hotelowa czyli cisza nocna w hotelu i apartamentach:
w Dolomitach jak i w Polsce obwiązuje cisza nocna w godzinach od 22.00 do 6.00 rano. Również we Włoszech zakłócanie ciszy nocnej jest regulowane Kodeksem Wykroczeń. Wykwaterowywanie się w nocy z Hotelu lub apartamentu wymaga zgody recepcjonisty lub właściciela obiektu.
- za szkody wyrządzone przez dzieci płacą rodzice, rodzice są odpowiedzialni za dzieci.
- nie wolno jeździć windą hotelową dzieciom bez opieki rodziców.
- osoby niepełnosprawne mają obowiązek powiadomienia organizatora imprezy turystycznej o wszelkich potrzebach wynikających z ich stanu zdrowia.
- we Włoszech obowiązuje Ustawa Antynikotynowa - nie wolno palić papierosów w miejscach publicznych: barach, restauracjach, w hotelach...itd.;
- nie wolno spożywać własnego alkoholu w restauracji hotelowej, barze hotelowym, na basenie, w Centrum Wellness i ogólnych pomieszczeniach hotelowych. Zakaz nie dotyczy wynajmowanego pokoju lub apartamentu.
- nie należy wnosić sprzętu narciarskiego do pokoju hotelowego lub apartamentu, w obiektach zakwaterowania są narciarnie.
- apartamenty są wyposażone w cały sprzęt kuchenny, oprócz elektrycznych dzbanków do gotowania wody, bo włosi nie piją herbaty;
- sprzątanie odpłatne w apartamentach oznacza sprzątanie końcowe, niemniej należy wynieść śmieci i wymyć kuchenkę gazową, talerze i garnki.
- w Hotelach obiadokolacja jest zawsze od godz. 19.30 - 20.00 - i nic tego nie zmieni, kucharz przychodzi dopiero po południu.
- pościel w Hotelu i w apartamentach: łóżka we Włoszech są ścielone zupełnie inaczej niż w Polsce, nie używa się pierza, są kapy, koce i małe poduchy. Nasza bielizna pościelowa nie pasuje do włoskich standardów ścielenia, jeżeli nie ma bielizny pościelowej w apartamencie, należy wziąć dwa prześcieradła i powłoczkę na poduszkę.
- ogrzewanie w hotelach i apartamentach: ogrzewanie jest regulowane komputerowo, w niektórych apartamentach można nastawić samemu temperaturę, ale obowiązuje temperatura od 21 - 24 stopni.
- w apartamentach płaci się zwrotna kaucję przy zameldowaniu, z kaucji może zostać pobrana kwota za wyrządzone szkody w apartamencie.
- animacja dla dzieci prowadzona jest w hotelach w języku włoskim, za wyjątkiem Hotelu San Giusto w Falcade, w którym zajęcia prowadzone są przez polskiego i włoskiego animatora (w języku polskim i włoskim).
- na każdym Voucherze zakwaterowania wydanym przez B.P. Dolomity Tour jest dokładnie podana godzina zakwaterowania, której należy przestrzegać. W przypadku spóźnionego przyjazdu do Hotelu lub apartamentu klient obowiązkowo musi zawiadomić recepcję hotelu lub właściciela, lub agencję apartamentów o spóźnionej godzinie przyjazdu. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasza siedziba: 
Biuro Dolomity Tour Władysława Jura 
40-014 Katowice; ul. Stanisława 8 
Tel: 32 206 96 65 lub tel/ fax : 32 259 82 03
www.dolomity.com.pl 
dolomity@dolomity.com.pl