Wybierz

Happy Week

PORADNIK DLA NARCIARZY DOLOMITY TOUR 2023-2024

Stanowi integralną część Ogólnych Warunków Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej B. P. Dolomity Tour.


RODZAJ I TYP SKIPASSÓW
Skipass lokalny - obejmuje zazwyczaj jeden ośrodek narciarski, najtańszy;
Skipass kombinowany - obejmuje jeden ośrodek narciarski i dodatkowo 2 lub 3 inne ośrodki;
Skipass Dolomitisuperski - obejmuje 12 ośrodków narciarskich w Dolomitach Wschodnich ok. 1200 km tras, najdroższy; obowiązkowy na Sella Rondzie, obejmuje również Marmoladę.
Skipass SuperSkirama Dolomiti Brenta - w Dolomitach Brenta, można jeździć na nartach na ponad 380 km tras;
Skipass Skiarea obejmuje trasy Pinzolo, Madonny Di Campiglio, Marillevy;

SKIPASSY Z GRUPY DOLOMITISUPERSKI 
Ośrodki narciarskie: Tre Valli, Civetta, Val Di Fassa, Plan De Corones, San Martino Di Castrozza, Val di Fiemme, Obereggen, Marmolada, Arabba, Val Gardena, Alta Badia, Cortina D’Ampezzo, AlpeDi Siussi, Carezza; około 1200 km tras w Dolomitach Wschodnich.

SKIPASSY Z GRUPY SKIRAMA DOLOMITI BRENTA
Ośrodki narciarskie: Andalo-Paganella, Pinzolo, Madonna Di Campiglio, Marilleva, Folgarida, Folgaria, Pejo i Ponte Di Legno-Tonale, Monte Bondone; około 380 km tras.

SKIPASS ZNIŻKOWY:
W terminach gdy nie ma promocji skipassów, klienci naszego Biura Dolomity Tour otrzymują 10% lub 5% zniżki na skipass w wymienionych Ośrodkach Narciarskich:

- Tre Valli - Falcade, San Pellegrino, Alpe Lusia - 10 % na karnet lokalny

- San Martino - Passo Rolle - 10%

- Pinzolo - 10%

- Skiarea - Madonna Di Campiglio, Marilleva, Pinzolo - 10%

- Paganella - Andalo - 5%


Obowiązkowo należy posiadać Voucher wydany przez nasze B.P. Dolomity Tour. Vouchery Dolomity Tour są tylko i wyłącznie dla klientów, którzy wykupują zakwaterowanie i inne świadczenia w B.P. Dolomity Tour. Za zniżkowy skipass płacimy w Polsce. W przypadku nie wykupienia skipassu zniżkowego w Polsce lub braku Voucheru na jego odbiór na miejscu, skipassy kupuje się w kasie przy wyciągach, w cenie publicznej 100 %. 


SKIPASSY - PROMOCYJNE 
Skipassy promocyjne:
- w Formularzu Rezerwacyjnym i w Umowie obowiązkowo należy wpisać typ skipassu jaki się zamawia zgodnie z promocją w przesłanej ofercie i na stronie www.dolomity.com.pl,

- promocje skipassów są tylko i wyłącznie w określonych terminach,

- promocyjne, tańsze skipassy są w pakiecie turystycznym, który obejmuje zakwaterowanie, kurs narciarski dla dzieci, skipass i ewentualnie ubezpieczenie,

- każdy z elementów pakietu turystycznego ma swoją cenę. Za poszczególne elementy pakietu turystycznego płacimy w Polsce, również za tańsze skipassy,

- zapłacone skipassy w Polsce odbieramy w Biurze Skipassów Ośrodka Narciarskiego we Włoszech.

Cena skipassu promocyjnego jest podwyższona o obowiązkowy w Polsce podatek VAT Marża. 

W przypadku nie wykupienia skipassu promocyjnego w Polsce, skipassy kupuje się w kasie przy wyciągach, w cenie publicznej 100 %.

SKIPASSY BABY, JUNIOR I SENIOR
Skipass Baby gratis dla dzieci urodzonych po 01.01.2016 w Grupie Dolomitisuperski i dla dzieci urodzonych po 30.04.2015 w Grupie Skirama Dolomity Brenta - na jednego rodzica lub opiekuna, który wykupuje skipass ,przypada jeden Skipass Baby gratis. Przykład:
1 rodzic + dwoje dzieci poniżej 8 lat = 1 skipass Baby gratis + 1 skipass Baby płatny w zniżkowej cenie.
2 rodziców + 3 dzieci poniżej 8 lat = dwa Skipassy Baby gratis + 1 skipass Baby płatny w zniżkowej cenie.
Skipass Junior dla dzieci urodzonych po 01.01.2008 w grupie Dolomitisuperski i dla dzieci urodzonych po 30.04.2007 w Grupie Skirama Dolomity Brenta - cena zniżkowa
Skipass Senior w Grupie Skirama Dolomity Brenta kosztuje tak samo jak Skipass dla osoby dorosłej - adult.
Skipass Senior w Grupie Dolomitisuperski jest zniżkowy - Seniorzy mają specjalną zniżkę ok. 10% od ceny publicznej. Senior urodzony przed 01.01.1959.

Zniżki Skipassów nie kumulują się, czyli nie ma zniżek od zniżek.

REFUNDACJA NIEWYKORZYSTANYCH SKIPASSÓW
Skipassy z Grupy SKIRAMA DOLOMITI BRENTA
 - Skipassy nie są refundowane w przypadku wypadku na stoku lub choroby, są refundowane częściowo tylko i wyłącznie w przypadku gdy narciarz wykupił włoskie ubezpieczenie SNOWCARE przed zakupem Skipassu. Koszt ubezpieczenia to około 3 € dziennie. W celu zwrotu pieniędzy za niewykorzystany Skipass (niewykorzystane dni) wskutek wypadku narciarskiego należy przedstawić protokół policji włoskiej z miejsca kolizji i zaświadczenie lekarskie stwierdzające niezdolność do jeżdżenia na nartach.

Skipassy z Grupy DOLOMITISUPERSKI - Skipassy są refundowane częściowo tylko i wyłącznie w przypadku wypadku narciarskiego na trasach. W celu zwrotu pieniędzy za niewykorzystany Skipass (niewykorzystane dni) wskutek wypadku narciarskiego, należy przedstawić protokół policji włoskiej z miejsca kolizji i zaświadczenie lekarskie stwierdzające niezdolność do jeżdżenia na nartach.

ZWROT ZA NIEWYKORZYSTANE SKIPASSY
Sugerujemy wykupienie ubezpieczenia MULTITRAVEL Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji UNIQA, które obejmuje również zwrot za Skipass za niewykorzystane dni jazdy na nartach w przypadku choroby i wypadku narciarskiego do kwoty 250 €. 

W celu uzyskania zwrotu należy po powrocie do kraju - przedłożyć w TUiR UNIQA - niewykorzystany skipass oraz zaświadczenie lekarskie lub protokół policyjny potwierdzający zachorowanie lub wypadek na stoku.

REGULAMIN TRAS I SKIPASSÓW
- Skipass jest Twoim dokumentem tożsamości w górach, nie wolno go zamieniać ani odstępować. 
- W przypadku kontroli przez służby porządkowe na stoku należy okazać posiadany Skipass. Za brak Skipassu, lub za posiadanie Skipassu na inne nazwisko płaci się mandat lub grzywnę, a Skipass jest odbierany.
- obowiązkowo należy spisać numer (KOD) Skipassu lub zrobić zdjęcie Skipassu, w przypadku zgubienia lub zniszczenia karnetu będzie wydany duplikat. Duplikat jest płatny od ok. 3 do 5 €.
- na stokach narciarskich w Dolomitach porządku pilnują Policja górska lub Karabinierzy. Mają prawo legitymowania narciarzy i prawo odebrania Skipassu w przypadku niedostosowania się narciarza do regulaminu tras.
- za nieletnie dzieci na stoku odpowiadają rodzice.
- w przypadku kolizji na stoku Policja górska lub Karabinierzy sporządzają protokół wypadku.
- Policja górska i Karabinierzy maja prawo usunięcia ze stoku osoby po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu lub środków odurzających ze względu na bezpieczeństwo innych narciarzy. 
- w przypadku kolizji na stoku każdy narciarz ma obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanemu, sprawca wypadku ma obowiązek pozostania na miejscu kolizji do momentu przyjazdu służb porządkowych, poszkodowany jeżeli doznał urazu ma również obowiązek pozostania na miejscu wypadku aż do momentu otrzymania pomocy.
- kaski obowiązkowo do 14 lat;
- na stok oprócz sprzętu narciarskiego weź ze sobą kartę ubezpieczenia (polisę) i kartę NFZ;
- nie wolno jeździć poza wytyczonymi trasami, grozi to mandatem lub grzywną.

REGULAMIN HOTELI I APARTAMENTÓW
Zakwaterowanie w Hotelu lub Apartamencie: 
- Goście hotelowi jak i goście apartamentów winni przestrzegać regulaminu hotelowego i zasad współżycia społecznego, godziny doby hotelowej, regulaminu apartamentów i ciszy nocnej. 
- w przypadku zabrania dodatkowej osoby do apartamentu w którym jest dokładnie określona liczba łóżek, obowiązkowo należy powiadomić o tym organizatora, dotyczy to również dzieci, które są takimi samymi "osobami" jak dorośli.
- każda dodatkowa osoba musi być zgłoszona w umowie, ponieważ nie we wszystkich apartamentach, można wstawić dodatkowe łóżko. Organizator jest zobowiązany powiadomić właściciela apartamentu o każdej dodatkowej osobie.
- basen hotelowy w hotelach i w Rezydencjach z apartamentami w Dolomitach: małe baseny bez ratownika, rodzice są odpowiedzialni za dzieci, wstęp do sauny i łaźni jest dozwolony dzieciom powyżej 16 lat.
- wyżywienie w Hotelu w Dolomitach: kuchnia włoska i lokalna;
- jeżeli w Hotelowym pokoju jest Mini Bar to jest odpłatny, płaci się dodatkowo w Recepcji za spożyte napoje i artykuły spożywcze.
- doba Hotelowa czyli cisza nocna w hotelu i apartamentach:
w Dolomitach jak i w Polsce obwiązuje cisza nocna w godzinach od 22.00 do 6.00 rano. Również we Włoszech zakłócanie ciszy nocnej jest regulowane Kodeksem Wykroczeń. Wykwaterowywanie się w nocy z Hotelu lub apartamentu wymaga zgody recepcjonisty lub właściciela obiektu.
- za szkody wyrządzone przez dzieci płacą rodzice, rodzice są odpowiedzialni za dzieci.
- nie wolno jeździć windą hotelową dzieciom bez opieki rodziców.
- osoby niepełnosprawne mają obowiązek powiadomienia organizatora imprezy turystycznej o wszelkich potrzebach wynikających z ich stanu zdrowia.
- we Włoszech obowiązuje Ustawa Antynikotynowa - nie wolno palić papierosów w miejscach publicznych: barach, restauracjach, w hotelach...itd.;
- nie wolno spożywać własnego alkoholu w restauracji hotelowej, barze hotelowym, na basenie, w Centrum Wellness i ogólnych pomieszczeniach hotelowych. Zakaz nie dotyczy wynajmowanego pokoju lub apartamentu.
- nie należy wnosić sprzętu narciarskiego do pokoju hotelowego lub apartamentu, w obiektach zakwaterowania są narciarnie.
- apartamenty są wyposażone w cały sprzęt kuchenny, oprócz elektrycznych dzbanków do gotowania wody, bo włosi nie piją herbaty;
- sprzątanie odpłatne w apartamentach oznacza sprzątanie końcowe, niemniej należy wynieść śmieci i wymyć kuchenkę gazową, talerze i garnki.
- w Hotelach obiadokolacja jest zawsze od godz. 19.30 - 20.00 - i nic tego nie zmieni, kucharz przychodzi dopiero po południu.
- pościel w Hotelu i w apartamentach: łóżka we Włoszech są ścielone zupełnie inaczej niż w Polsce, nie używa się pierza, są kapy, koce i małe poduchy. Nasza bielizna pościelowa nie pasuje do włoskich standardów ścielenia, jeżeli nie ma bielizny pościelowej w apartamencie, należy wziąć dwa prześcieradła i powłoczkę na poduszkę.
- ogrzewanie w hotelach i apartamentach: ogrzewanie jest regulowane komputerowo, w niektórych apartamentach można nastawić samemu temperaturę, ale obowiązuje temperatura od 21 - 24 stopni.
- w apartamentach płaci się zwrotna kaucję przy zameldowaniu, z kaucji może zostać pobrana kwota za wyrządzone szkody w apartamencie.
- animacja dla dzieci prowadzona jest w hotelach w języku włoskim, za wyjątkiem Hotelu San Giusto w Falcade, w którym zajęcia prowadzone są przez polskiego i włoskiego animatora (w języku polskim i włoskim).
- na każdym Voucherze zakwaterowania wydanym przez B.P. Dolomity Tour jest dokładnie podana godzina zakwaterowania, której należy przestrzegać. W przypadku spóźnionego przyjazdu do Hotelu lub apartamentu klient obowiązkowo musi zawiadomić recepcję hotelu lub właściciela, lub agencję apartamentów o spóźnionej godzinie przyjazdu. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasza siedziba: 
Biuro Dolomity Tour Władysława Jura 
40-014 Katowice; ul. Stanisława 8 
Tel: 32 206 96 65 lub tel/ fax : 32 259 82 03
www.dolomity.com.pl 
dolomity@dolomity.com.pl